Про це заявив постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич в інтерв’ю "Укрінформу".

Читайте також: У Зеленського готують законопроєкт про політв'язнів та військовополонених

Він вважає, що кримськотатарський корінний народ є однією із груп, на яку Україна може покладатися, коли йдеться про реінтеграцію Криму.

Кориневич додав, що є три ініціативи щодо Криму:

  • про корінні народи,
  • про статус кримськотатарського народу,
  • про внесення змін до Конституції щодо автономії.

За його словами, ці питання мають бути винесені на обговорення, але включати в ці дискусії треба і людей, які проживають на тимчасово окупованій території.

Ми знаємо, що є підхід і бажання, щоб ці три законопроєкти були прийняті одночасно. Можливо, варто обдумати інший підхід, коли, наприклад, запровадимо повноцінну формулу корінного народу – і це буде перший законопроєкт як пробний,
– заявив Кориневич.

Також він зазначив, що готовий працювати з кримськотатарськими представницькими органами та органами державної влади щодо автономії.

Які ще законопроєкти щодо Криму готує влада?Події 26 лютого 2014 року в Криму можуть зафіксувати на державному рівні як День спротиву кримчан окупації півострова Росією. Саме в цей день шість років тому в Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України.

Зараз також є ініціативи щодо співробітництва органів центральної влади з представницькими органами кримськотатарського народу, зокрема, з Меджлісом АРК.