Промовляючи у четвер, 11 вересня, перед німецькими депутатами він не погодився із закидами на адресу Берліна і Брюсселя, що в українському питанні європейці проводять занадто м'яку політику відносно Москви.

Штайнмаєр нагадав, що Євросоюз здійснює як політичний, так й економічний тиск у відповідь на агресію Росії в Україні. Але й у такій напруженій ситуації, наголосив Штайнмаєр, потрібно сприяти налагодженню контактів між Росією та Україною.

Ми не хочемо ані "холодної", ані "гарячої" війни. Нам потрібно зберегти європейський порядок миру,
— заявив міністр закордонних справ Німеччини.

Штайнмаєр привітав, що кровопролиття між супротивними сторонами на Донбасі завдяки режиму припинення вогню "в певній мірі" припинилося. Утім, за словами міністра, конфлікт таким чином не вичерпано.

Передусім ідеться про збереження територіальної цілісності України. Сюди належить і можливість проведення парламентських виборів на всій території України, а також налагодження загальнонаціонального діалогу,
— заявив міністр.

Штайнмаєр наголосив, що "не лише Німеччина, а Захід загалом дотримується своїх обіцянок". Німецький міністр запевнив, що Німеччина та ЄС і надалі допомагатимуть Україні "піднятися на ноги економічно".

У зв'язку з цим він наголосив на необхідності проведення в Україні конституційної реформи, децентралізації влади, забезпечити захист національних меншин.

До слова, Італія, Німеччина, Австрія, Кіпр та Фінляндія затримують завершення письмової процедури ухвалення другого раунду економічних санкцій для Росії.