У селі Піски під Донецьким аеропортом місцеві розповідають, що живуть без електроенергії, водопостачання та опалення.

Ми встаємо зі сходом сонця і лягаємо коли воно заходить, – каже місцева мешканка Наталя.

Одна з головних причин, чому Наталя досі не залишила Піски – це сусіди, подружжя пенсіонерів яким нема куди їхати, обом за 70-т і без сторонньої допомоги вони обійтись не можуть. Вже 5 місяців вони не отримують пенсії, тому виживають виключно завдяки гуманітарній допомозі і військовим. Кажуть, зараз страшніше, ніж під час Другої світової війни.

І пенсіонери і їх сусідка Наталя розчаровані новою українською владою і не розуміють, чому їх залишили на призволяще, адже над їх селом встановлено жовто-синій прапор.

Перший заступник голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір пояснює, чому жителі села, над яким майорить український прапор, не отримують пенсій від держави.

На територіях, які не підконтрольні українській владі, ми не можемо проводити будь-які виплати, тому що тамтешні управління пенсійного фонду вже не працюють. Піски відносяться до Ясинуватського району, його районне пенсійне управління знаходиться на території, яка не підконтрольна Україні. Сьогодні ВР прийняла рішення, яким перепідпорядкувала деякі населені пункти тим районам, які не окуповані терористами. Тепер, завдяки цьому рішенню, ми по цим селам зможемо проводити виплати, – каже Шамбір.

У селі Сєверне Ясинуватського району Донецької області така сама ситуація. Тут не бачили пенсій з липня. І можливості переоформити пенсії у людей немає.

Солдати як дізнались, що ми голодуємо, дали нам печиво і сухий суп, – розповідають місцеві.

Шамбір пояснив, як мешканцям окупованих територій отримати пенсії.

Людині, яка знаходиться на території, яку не контролює Україна, щоб отримати пенсію, треба звернутись до будь-якого управління на контрольованій Україною території. Людина повинна з заявою і паспортом або іншим документом, який посвідчує особу звернутися до будь-якого управління пенсійного фонду на території України. Якщо є при собі копія індентифікаційного номеру та пенсійного посвідчення, їх також можна надати, якщо нема, це не є обов’язковим, – каже Шамбір.

Спочатку треба зареєструватись в управлінні соціального захисту, а потім звернутись до пенсійного фонду. Від часу подання документів до отримання пенсії може пройти від кількох днів до тижня.

Якщо людина не отримувала пенсію за кілька місяців, вона отримує її за весь цей період при першій виплаті, запевняє перший заступник голови правління Пенсійного фонду України.