“Злочини” українців ілюструють за допомогою фотошопу
Для ілюстрації “злочинів” Нацгвардії на Донбасі використовують матеріали, які до війни не мають жодного стосунку. Наприклад, пропагандисти використали фото дівчинки, яка загинула в Криму у 2013 році, взяли відео з Сирії за 2012 рік, фото з Китаю за 1989 рік і навіть кадр з фільму "Брестська фортеця". Активно використовували і фотошоп - для переконливості на українських танках домалювали свастику.
“Розіпнутий хлопчик”
Відновлене навесні цього року військове формування дало російській пропаганді новий плацдарм для чергової промивки мізків. І на дрібниці тут не розмінювалися - відразу вдалися до важкої артилерії.
Та вершина цинізму - російський “Перший” знімає жахаючий репортаж про начебто розп’ятого у Слов’янську нацгвардійцями хлопчика.
Сценарій, між іншим, ґречно позичений у одного з епізодів 4 сезону “Гри Престолів”.
А у інтернеті не забарилися саркастичні пости.
Хлопчик як "електронна мішень для ракет нацгвардійців"
Та схоже на те, що тема “багатостраждальних хлопчиків” видалась російським ЗМІ не розкритою. Російський канал НТВ показав сюжет про підлітка Стаса, якого начебто "мучили" бійці Нацгвардії. Канал стверджує, що нацгвардійці “нашпигували” хлопчика радіопередавачами та “підкинули” бійцям ДНР. Дитину, звісно, добрі дядьки-ополченці не чіпатимуть, візьмуть і обігріють. Стас мав стати електронною мішенню для ракет нацгвардійців.
Після виходу репортажу, донецька облдержадміністрація встановила особу підлітка. Як виявилось, він перебуває на обліку в службі у справах дітей як схильний до бродяжництва.
"Концтабори для незгідних"
Черговий міф російської пропаганди: В Україні начебто активно будують концентраційні табори для незгідних. Заяву про це навіть оприлюднило Російське МЗС. Посилаючись на ЗМІ, відомство стверджувало, що споруди нагадують фашистські концентраційні табори і будують їх для тисяч людей.
МЗС України та Державна міграційна служба роз’яснили, що насправді триває будівництво двох пунктів тимчасового перебування нелегальних мігрантів згідно з угодою із Європейським Союзом.
І розраховані ці пункти не на тисячі людей, як стверджувало російське МЗС, а на 100 людей кожен.
Першу частину сюжету Міфи російської пропаганди дивіться тут
Кровожерливі українські педагоги–живодери
Апогеєм російського міфотворення стали неймовірні історії про страждання тварин - і не лише від звірств Нацгвардії, а від кровожерливих педагогів.
Потерпають від "націоналістичної істреії", зокрема, птахи — українські педагоги начебто вчать дітей винищувати червоних проросійських снігурів.
Дехто навіть побачив суттєве недопрацювання російських пропагандистів. Адже снігурі - червоно-чорні, а отже, є символом грози кремлівської пропаганди – “Правого сектора”.
Кисельов не гидує красти ідеї у США
Через призму подій в Україні Росія проводить і активну антизахідну пропаганду. При цьому відверто красти американські ідеї провідний пропагандист Росії Дмитро Кисельов зовсім не гидує.
Наприклад, проморолик російської програми “Вести недели” - підробка перших кадрів американського фантастичного бойовика “Робокоп”.