У Міненергетики зазначили, що Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) узгоджено концептуальне технічне рішення щодо впровадження ядерного палива компанії "Вестінгауз" вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Південноукраїнської АЕС та технічне рішення про організацію дослідної експлуатації ядерного палива компанії "Вестінгауз" вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Південноукраїнської АЕС, повідомляє прес-служба відомства.
Впровадження ядерного палива компанії "Вестінгауз" здійснюється без зауважень та у суворій відповідності до норм та правил ядерної та радіаційної безпеки, визначених українським законодавством,
— зазначили у відомстві.
Автори повідомлення нагадали, що Південноукраїнську АЕС було визначено пілотною станцією в рамках реалізації програми кваліфікації ядерного палива для АЕС України, мета якої - диверсифікація паливних поставок для вітчизняних ядерних реакторів. У режимі дослідно-промислової експлуатації тепловиділяючі конструкції виробництва компанії "Вестінгауз" (ТВЗ-W) на Південноукраїнській АЕС працюють з 2005 року.
У травні 2014 року компанія "Вестінгауз" завершила цикл стендових випробувань збірок допрацьованої конструкції (ТВЗ-WR).
У вересні 2014 року Держатомурегулювання надало дозвіл на завантаження ТВЗ-WR до енергоблока № 3 Південноукраїнської АЕС, яке заплановано здійснити під час планово-попереджувального ремонту енергоблока.
Одночасне використання в реакторі АЕС ядерного палива від двох різних виробників є загальноприйнятою світовою практикою, зазначили у міністерстві.
Нагадаємо, наприкінці року компанія Westinghouse Electric Company і державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" підписали договір про розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року.
У Москві заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про підписання угоди з американською компанією "Вестінгауз" сприйняли з тривогою. На думку МЗС Росії, такі дії української сторони "ставлять під загрозу безпеку та здоров'я українських громадян і народів Європи".