"Згідно з розробленим Мінфіном проектом постанови Кабінету міністрів пропонується підняти мінімальну оптово-роздрібну ціну з 88,5 гривні до 111,9 гривні за літр 100% спирту, а роздрібну — зі 130,5 гривні до 165 гривень за літр 100% спирту", — повідомляє агентство "Інтерфакс" з посиланням на джерело у цій галузі.

Якщо документ приймуть у запропонованому вигляді, мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки в роздробі зросте на 6,9 гривні — до 33 гривень.

В пояснювальній записці до проекту постанови, повідомляє джерело, Мінфін аргументує свою пропозицію необхідністю привести мінімальні ціни у відповідність з економічно-обгрунтованим рівнем витрат на виробництво такої продукції в країні і розраховує, що її прийняття збільшить питому вагу легального сектору виробництва і обігу лікеро-горілчаної продукції і збільшить доходи бюджету.

За даними співрозмовника, документ може бути винесений на обговорення Кабінету міністрів вже 22 лютого. Джерело стверджує, що проект постанови був розроблений кулуарно, зокрема, він не був завчасно оприлюднений для обговорення з учасниками ринку, а також не узгоджений з профільними міністерствами — аграрної політики та економічного розвитку і торгівлі.

"Таке різке підвищення мінімальної ціни є необгрунтованим. Єдиним чинником, який може вплинути на збільшення сьогодні розміру мінімальної ціни на горілку є збільшення акцизного податку, яке відбудеться з квітня 2012 року, проте його розмір — 8,9% — набагато менший, ніж зпропонована Мінфіном величина в 26,4%", — заявляє співрозмовник.

Він додав, що нова мінімальна ціна буде відповідати ціні 3-зіркового коньяку, виробництво якого вимагає більших в порівнянні з горілкою витрат.

Такі ініціативи призведуть до заміщення легальної продукції нелегальною, обсяг якої в останні роки виріс до 40%. Сьогодні півлітра самогону можна придбати за 15 гривень при собівартості його виробництва в 10 гривень за літр.
— джерело у галузі.

Експерт також звернув увагу, що в документі Мінфін пропонує підвищити ціни на вітчизняний алкоголь, хоча в грудні 2011 року мінімальні ціни були поширені і на імпортну продукцію.