Мовляв, на його базі планують створити "Єдине інформаційне вікно освіти". Компанія, що утримує портал, начебто, належить сину одного з чиновників міністерства. Перевірити цю інформацію віце-спікер Микола Томенко вже попросив прем’єра Азарова і генпрокурора Пшонку.
"Це науковою мовою конфлікт інтересів, а простою мовою корупція. Тому що коли ви в своєму міністерстві лобіюєте певний проект і бюджетні кошти ідуть в інтересах вашої родини, то звичайно це корупційні дії", - каже віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.
Водночас, за словами Миколи Томенка, 30 тисяч гривень з вишу на рік за утримання одного сайту надто завищена сума. Юристи ж переконують, Міністерство освіти взагалі не має повноважень вимагати гроші у вишів. Мовляв, відомство може лише рекомендувати. Документи, на які, начебто, посилаються у листах, теж не привід.
"Питання укладання договорів, просування так би мовити вищого навчального закладу - це компетенція керівництва вищого навчального закладу, а не органу управління. У наказі Міністерства освіти, як і в рішенні колегії інтернет-порталу не йдеться про те, що вищі навчальні заклади зобов’язані вчиняти якісь дії у зв’язку зі створенням інтернет-порталу", - каже адвокат Костянтин Пільков.
У міністерстві наявність згаданих листів заперечують. За словами міністра Табачника, у відомства дійсно не вистачає коштів для того, щоб створити потужний інформаційний ресурс. Тому засновником вирішили зробити державне підприємство і, цитуємо, ще когось. Відтак це підприємство і звернулось до вишів з пропозицією співпрацювати, а не з вимогою перерахувати гроші.
"Це брехня, це чергова неправда. А Микола Томенко, хочу сказати, хай б’ється головою об стіну - по-перше. По-друге - хай перевіряє факти, а по-третє - вибачиться перед українським народом, чому коли він був віце-прем’єром, закрилась найбільша кількість середніх шкіл", - каже міністр освіти України Дмитро Табачник.
Зазначимо, в Україні майже 900 вишів. Якщо всі вони виділять на єдине інформ-вікно суми, начебто, запропоновані міністерством, створення інтернет-ресурсу обійдеться у понад 25 мільйонів гривень.