“Один на Івано-Франківщині, один випадок був в Автономній Республіці Крим і в Запоріжжі. Серед 1 мільйона 104 тисяч бажаючих вступити три випадки це, звичайно, неприємно, але небагато”, - вважає міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Натомість громадські спостерігачі оцінюють підсумки вступної кампанії не так вже й оптимістично. До них, кажуть, зверталися абітурієнти, з яких члени приймальних комісій, нібито, вимагали гроші у вигляді так званого благодійного внеску та погрожували проблемами при зарахуванні.

До речі, саме процедуру зарахування аналітики називають чи не найбільшою проблемою вступної кампанії. Мовляв, списки формували несправедливо: у виграші не кращий за рейтингом, а хто першим приніс оригінали документів. При чому переконують - якщо в одних вишах це сталося через непоінформованість, то в інших - абітурієнтів дезінформували навмисно.

“Приймальна комісія каже, на менеджмент ви не маєте шансів вступити, у вас недостатньо балів, усі 100% принесли документів, оригінали документів, на геодезію - будь ласка. Абітурієнт бачить безвихідну ситуацію, подає документи на геодезію, на наступний день приходить у ВНЗ і бачить в новому списку людей, яких вчора не було і ці люди мають нижчі бали”, - розповіла голова правління Громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Крім того, аналітики зауважують, університети відсіювали непотрібних їм абітурієнтів через додаткові внутрішні випробування. Процедура ж оприлюднення списків рекомендованих до зарахування теж не була досконалою. Та в Міносвіти переконують - наступного року правила вступу до вишів відкоригують. Обіцяють здійснювати прийом на основі ЗНО, що складатиме дві третини від загальної кількості балів, середнього балу атестату і так званого "балу вишу". До кінця серпня нові правила винесуть на громадське обговорення.