Щоправда, якщо на Різдво до Львова все частіше приїжджають іноземці, то на Великдень - зазвичай кияни, одесити і мешканці Східної України.
Пані Анжела (туристка з Києва): “А ми почитали в газеті, “Газета по-львівськи” називається, купили в Моршині, що тут відкрилась виставка до Великодня, і ми дуже хочемо тут купити паски, купити всім подарунки і привезти”.
За Великдень у Львові туристам доведеться викласти від кількасот до тисячі гривень, залежно від готелю. Таку вартість свята пропонують турфірми. Зазвичай, тур триває 3 дні. Програма насичена: екскурсії старим містом, і можливість долучитись до традицій, приміром поводити гаївки у Шевченківському гаю. Деякі турагенції подивують й подарунками.
Олександра Щербакова (менеджер туристичного агентства): “Обов’язково в кожного туриста з’являється великодній кошик, в якому є паска, яйця, крашанки, ну все що має бути. І тому після екскурсії вони йдуть по основних церквах Львова. Це є “вірменка”, це є “успенка”, це є собор Юра”.
Ті, хто святкуватиме Великдень у Львові без гіда, зможуть самі розважитись. Буде чимало міських акцій. Працюватиме упродовж свят і Великодній ярмарок. Тут туристи матимуть нагоду придбати паски, баранчики, писанки-крашанки і вироби народних майстрів.
Надія Сидорова (продає на Великодньому ярмарку): “Треба людей порадувати, щоб люди прийшли, не просто ходили дивились на місто, а й могли щось купити”.
Щоправда, турфірми зауважили, що цьогоріч охочих приїхати на Пасху до Львова не так багато, якби хотілось. Ймовірно через те, що канікули школярам скоротили через зимову епідемію.
2 хв
Місто Лева готується до свята
Чимало туристів прагнуть потрапити сюди саме у святковий період - адже Львів славиться фестивалями, особливою атмосферою та вмінням зацікавити як дорослих, так і малих шанувальників міста.