Про це свідчать результати дослідження, яке провела громадянська мережа "Опора".

Після 700 запитів, понад 400 моніторингових візитів в обласні центри, вивчення веб-сайтів муніципальних органів, активісти мережі проаналізували публічність та інформаційну відкритість депутатських корпусів, міських голів і виконавчих органів 24 українських міст.

Результати моніторингу виявились не надто втішними: органи та посадові особи місцевого самоврядування стали більш закритими у порівнянні з результатами минулорічного дослідження. Сукупний середній показник прозорості – 48%.

Жоден муніципалітет не досяг позначки у 80%, яка б дозволила назвати це місто публічним,
— заявив керівник проекту з визначення індексу публічності, аналітик "Опори" Олександр Неберикут.

Задовільний рівень прозорості у роботі муніципалітету мають лише Івано-Франківськ та Вінниця, у решти міст – низький рівень.

За рівнем відкритості муніципалітетів, абсолютними аутсайдерами є Черкаси та Донецьк. Ці міста пасуть задніх за оцінкою практично усіх суб’єктів: мер, депутати та виконком.

Критичним недоліком майже усіх муніципалітетів залишається низький рівень підзвітності міських голів, депутатів та виконавчих органів, наголосив Неберикут. І якщо мери та виконкоми українських обласних центрів намагаються активніше впроваджувати механізми "прозорості" у свою діяльність, то діяльність більшості депутатських корпусів залишається закритою або не публічною для місцевих громад.