Газовий монополіст зі свого боку визнає заборгованість, але каже, що не може її сплатити, бо білоруси не підписують акт на виконання робіт. Олександр Лукашенко також пообіцяв, що його країна уже найближчим часом заплатить Росії 200 мільйонів доларів боргу за блакитне паливо. Саме через цей борг Москва і почала зменшувати постачання газу білорусам.
Сьогодні зранку поставки скоротили на 30%. Обмеження планують довести до рівня, що відповідає білоруському боргу, тобто до 85%. Тим часом зиск з газового конфлікту сусідів сподівається отримати Україна. За словами прем’єра Миколи Азарова, Київ може прокачати до Європи газ, який постачали через територію Білорусі.
“Так, звичайно, ми маємо можливість додатково прокачувати 15-20-30 млрд. газу. Якщо в цьому виникне необхідність, то українська газотранспортна система реалізує, перш за все, домовленість про постачання газу в Європу”, - заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Газова війна Білорусі і Росії викликала занепокоєння у Європейській комісії. За словами її представників, найперше від перебоїв з транзитом газу можуть потерпіти Польща, Німеччина і Литва. Водночас у Єврокомісії зазначили, Москва запевнила Брюссель у тому, що вона виконає свої зобов’язання за газовими контрактами.
2 хв
Між Росією та Білоруссю розпочалася газова війна
Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду перекрити транспортування російського блакитного палива територією Білорусі до Європи, доки "Газпром" не погасить борг за транзит.