Про це під час засідання уряду розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє 24 Канал. За його словами, минулого разу схвалили законопроєкт про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів, а цього – законопроєкт "Про державні резерви".

Цікаво Вони вже отримали дисциплінарні стягнення, – Гуменюк про скандали з врученням повісток в Одесі

Уряд пропонує створити мобілізаційний резерв

Шмигаль розповів, що той держрезерв, який існував в Україні з 1991 року, дуже довго залишався нащадком радянської системи. Тепер уряд пропонує докорінно змінити підходи до його роботи.

По-перше, пропонується створити державний матеріальний резерв і окремо мобілізаційний резерв. Мобілізаційний резерв – це наші запаси, які дозволять швидко розгортати додаткові військові виробництва, ремонт військової техніки, відновлення критичної транспортної інфраструктури, відновлення енергосистеми й таке інше,
– заявив прем'єр.

Він додав, що формування резервів проходитиме за сферами:

  • продовольча,
  • медична,
  • енергетична,
  • технічна.

"Головна мета – зробити так, аби наша країна була в будь-який момент часу забезпечена всіма першочерговими речами", – підсумував Шмигаль.

Варто прочитати Мобілізація в Україні: чи планують у Дії сервіси, щоб відправляти повістки

Чому в Україні зросли темпи мобілізації

Військові відзначають, що темпи мобілізації в Україні зросли у порівнянні з тим, що відбувалося пів року тому. Про це розповів капітан 103 бригади територіальної оборони Олександр Ганущин. Також він наголосив, що Україні потрібні військові для служби як у тилу, так і "на нулі".

"Нам дуже потрібні люди, оскільки до тієї техніки, котра приходить, нам потрібні високонавчені, вмотивовані бійці, які вміють з нею працювати. Нам також потрібні люди, щоб замінити втрати, нам потрібні люди для тилової служби й для служби "на нулі", – підкреслив Ганущин.

За його словами, саме тому мобілізація однозначно буде продовжена