Про це заявив міністр культури Євген Нищук, повідомляє Укрінформ.

Це дуже важлива подія для всього думаючого суспільства. Інститут книги – це та інституція, яка має в собі нести нові тенденції поширення моди на читанням,
– сказав Нищук.

За словами міністра, Україна має великі проблеми у книговиданні, спостерігається падіння читацької аудиторії. Нищук назвав кілька завдань, які стоять перед Інститутом книги.

Завдання полягає в тому, щоб підтримувати авторів, поширювати книги та знайомити європейське суспільство з українськими книжками,
– зазначив Нищук.

Він додав, що це важливий крок у мовній політиці держави.

Читайте також: Харківські першокласники отримали "Буквар" із зображенням Кернеса

Якщо ми говоримо про мовну політику, то це важливий аспект, щоб закохувати читачів у мову. Інститут книги буде представляти книги на закордонних ярмарках. Це своєрідна культурна дипломатія. Наприклад, Україна буде представлена на Франкфуртському ярмарку,
– наголосив міністр.

Т. в. о. директора Інституту книги Ростислав Семків зазначив, що відкриття такої установи виводить освіту на вищий рівень.

"Це важливий крок, що починає працювати Інститут книги. Це значить, що існує державна воля виведення освіти на вищий рівень. Інститут книги буде займатися активізацією роботи бібліотек. Є мета перетворити їх на культурні центри, де читачі зможуть обговорювати книги та знаходити однодумців. Також це своєрідна пропаганда читання і книжкової культури взагалі", – сказав Семків.

Інститут книги працюватиме за адресою м. Київ, Ярославів вал, 36. Тимчасово очолить його Семків – доцент Києво-Могилянської академії, літературний критик, видавець. Пізніше Міністерство культури проведе прозорий конкурс для призначення постійного очільника інституту.

До слова, Кабмін підтримав та передав до парламенту законопроект, згідно з яким усі книги, які ввозяться з території Росії на територію України, проходитимуть ліцензування та перевірятимуться на вміст антиукраїнської пропаганди.