Про це повідомив голова комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ України Олександр Кравчук. Але штрафні санкції за порушення санітарних норм мають бути суворішими, переконані фахівці.
“Корені цих штрафних санкцій - вони ідуть із часів Радянського Союзу. Оскільки тоді не так важливо було скільки грошей ти заплатиш. Ти втратиш свою посаду і більше ніколи не зможеш працювати в цій сфері. Тому відповідальність мірялась іншими речами. Тому, крім просвітницької виховної справи, очевидно, на нашому етапі відповідальність також треба піднімати в рази”, - сказав голова комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ України Олександр Кравчук.
“Один-два оклади штраф - це не є ефективно. Я вважаю, що такі точки мають підлягати жорсткому контролю, аналізу, моніторингу, а якщо випадок буде повторюватись - закриттю”, - сказав міністр агрополітики та продовольства України Микола Присяжнюк.
Тим часом, європейці все частіше відмовляються від походів у великі супермаркети на користь маленьких крамничок. Адже там не зберігають великі обсяги продукції протягом тривалого часу.
“Супермаркет, побоюючись того, що курка там не витримає, не вилежить на полиці, заставляє виробника свідомо застосовувати супер-сильні, скажімо так, консерванти, всі речовини, що продовжують діяльність цих продуктів, певні види упаковкок, які роблять цю продукцію з тривалим строком зберігання, але при цьому втрачають якість, смак і корисність”, - каже Анатолій Подрушняк (Інститут екогігієни і токсикології ім. Л. І. Медведя).
Нагадаємо, лише з початку літа в Україні сталося кілька випадків масових харчових отруєнь. Зокрема, близько півсотні киян потрапили до лікарні з симптомами гострої кишкової інфекції після вживання курей-гриль, придбаних в супермаркеті на Оболоні. Також через масові отруєння вихованців санепідемслужба закрила дитячі оздоровчі табори в Запоріжжі і Севастополі.