Про це заявив глава Конституційного суду Білорусі Петро Миклашевич після обговорення пропозицій щодо змін до конституції Білорусі.

Важливо У Білорусі двох хлопців засудили до 5 років в'язниці через відео у соцмережі

За його словами, наразі обговорювати питання скасування смертної кари чи зміни порядку її застосування недоцільно.

Оскільки це питання дуже чутливе. Воно розглядалося вже на референдумі в 1996 році. І для проведення спеціального референдуму потрібна відповідна робота,
– пояснив глава КС Білорусі.

Під словами "відповідна робота" мається на увазі:

  • соціологічні дослідження,
  • роз'яснювальну роботу,
  • перевірку готовності суспільства до ухвалення відповідального рішення.

Смертна кара у Білорусі

Наразі Білорусь єдина країни Європи, де досі застосовується смертна кара. Однак з 2000 року кількість смертних вироків поступово зменшується.

Цікаво, що у 1995 році Олександр Лукашенко провів свій знаменитий референдум. Аби приховати, що основна мета референдуму – узурпація влади, серед запитань було питання про приватну власність на землю і, власне, смертну кару. За результатами референдуму, понад 80% опитаних начебто висловилися проти скасування смертної кари.

Чи дозволена смертна кара в Україні?

Смертну кару в Україні скасували ще у 1995 році, Це було важливою умовою для вступу нашої країни до Ради Європи. Щоправда, тоді рішення про мораторій на смертну кару ухвалили без дотримання належної процедури. Тож, випадки страти людей все ж були. Остаточно скасували смертну кару у 1999 році. А за рік Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу, якими остаточно вилучила поняття "смертна кара" з офіційного списку кримінальних покарань держави.