Політтехнолог Борис Тизенгаузен у стрімі 24 каналу заявив, що невійськовим шляхом звільнити півострів неможливо. Він відзначає, що Росія перетворила Крим у величезну військову базу.

Також цікаво Навіть з 15 місцем у світі: чому військова міць України досі недооцінена

Невійськовий шлях деокупації Криму

Співрозмовник висловив сумнів, що півострім можна буде звільнити, просто перерізавши для Росії шляхи логістичного постачання. Крім того, після окупації туди приїхали дуже багато сімей російських військових та працівників ФСБ.

А ще й колаборанти, які перейшли на бік Росії. Вони чудово розуміють, що коли ми туди зайдемо, вони будуть відповідати згідно з законом,
– пояснює Борис Тизенгаузен.

Стрім з Борисом Тизенгаузеном – дивіться відео

Настрої людей у Криму

Політтехнолог також розповів, про свого знайомого з Криму, який зі своєю проукраїнською позицією залишився жити на півострові навіть після його окупації та початку повномасштабної війни.

"Нещодавно я йому написав, а він розповів, що вже не живе в Криму, а виїхав у Європу. Не лише він, багато, скажімо так, кримчан, які співчувають Україні, втекли з Криму. Зокрема й ті, хто думав, що вони там назавжди", – розповідає Тизенгаузен.

За його словами, були вже кілька хвиль масової втечі з Криму. Перша така була після вибухів на самому півострові. Та найбільша – після вибуху на кримському мосту.

Третя хвиля – на фоні чуток про мобілізацію. По-перше, після першої оголошеної мобілізації, а по-друге після чуток про другу хвилю мобілізації,
– відзначив політтехнолог.

Він пояснив, що в разі мобілізації втекти з Криму можна лише через кримський міст. А там кримчанам одразу й вручать повістку. Тому поки є можливість, вони намагаються втікати в інші країни.

Окупація Криму

  • Український півострів, який представлений Автономною Республікою Крим і містом Севастополь, окупований з лютого 2014 року.
  • Російські війська почали процес окупації ще під час подій Революції Гідності та активізували її після перемоги української революції та повалення режиму Януковича. Вже в березні Росія анексувала півострів. Втім, анексію практично ніхто у світі не визнав легітимною.
  • З того часу в Україні багато говорили про шляхи деокупації півострова. Здебільшого мовилося виключно про дипломатичний шлях. Втім, все змінило повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.