За його словами, усі провина лежить на Росії, пише "Інтерфакс". Він готовий запросити будь-яких фахівців з права, щоб вони відревізували "наші слідчі дії".

За цими слідчими діями – можу покласти руку на Біблію – підстав для висунення підозри громадянам України у тих наслідках, які наступили після прямого вторгнення Російської Федерації, немає,
– сказав він.

У разі залишення підрозділів на попередніх позиціях, вони були б знищені артилерійським вогнем противника з території Російської Федерації. Також, було критичне співвідношення військових сил України у районі міста Іловайськ з підрозділами Збройних сил РФ та терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", яке становило: особовий склад – 1 до 18; танки – 1 до 11; бронетехніка – 1 до 16; артилерія – 1 до 15; "Гради" – 1 до 24. Це документально підтверджені дані, отримані слідством СБУ, розвідувальних органів та об’єднаного штабу АТО.

Читайте також: Зрада не актуальна: Іловайська трагедія у підсумках прокуратури та експертів

Військовий прокурор нагадав, що внаслідок масового й неочікуваного вторгнення 24-25 серпня 2014 року регулярних підрозділів Збройних сил РФ і їх маршу в напрямку Іловайська. батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", "Донбас" і сили сектора "Б" потрапили в оточення сил ворога, які значно переважали за чисельністю.

Водночас угруповання Збройних сил РФ вздовж східної ділянки державного кордону України налічувало: 35 батальйонно-тактичних та ротно-тактичних груп; щонайменше 45100 військовослужбовців; до 160 танків; 1360 БМП (БТР); 350 одиниць артилерії; 130 одиниць реактивних систем залпового вогню; 192 бойових літаки; 137 вертольотів.

Матіос також наголосив, що ЗСУ реально на той не мали достатньої кількості сил для збільшення контингенту військ на Донецькому напрямку та одночасного забезпечення оборони інших ділянок державного кордону.

Читайте також: Розслідування Іловайської трагедії: прокуратура оприлюднила офіційні результати

За таких обставин, враховуючи надані вищим російським військовим командуванням під час чисельних переговорів, як на рівні генеральних штабів, так і на рівні бойових підрозділів, гарантії безпечного виходу з оточення, генерал Хомчак, вважаю, прийняв єдине правильне в тих умовах рішення для уникнення чисельних жертв українських воїнів – виходити наданими росіянами маршрутами під їхні гарантії,
– сказав він.

Але противник порушив домовленості й вимоги міжнародного законодавства, і відкрив вогонь із важкого озброєння по колонах українських військових.

Як відомо, офіційний Київ передав результати розслідування "іловайської трагедії" до Міжнародного кримінального суду.