Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, чи можуть надалі скороти виплати ЗСУ.

Дивіться також Важливо знекровити противника, – полковник ЗСУ пояснив, чому потрібно обороняти Бахмут

Стале і стабільне фінансування

За словами міністра, ті, хто на передовій і виконують бойове завдання, "точно ніяк не постраждають".

Що стосується решти… Я не хочу на припущеннях щось будувати. Але ми проговорювали з президентом і прем’єром, що маємо забезпечити стале і стабільне фінансування сил безпеки та оборони,
– зазначив міністр.

Також Резніков назвав причини зміни порядку нарахування виплат військовослужбовцям, що серйозно критикують самі бійці.

Головні причини – справедливість

Він наголосив, що заощадження – це другий фактор, головний – це справедливість.

"Ми отримували сигнали саме від бійців про те, що хлопці, які реально на "нулі" і ризикують, отримують 100 000 гривень. А сили забезпечення, які за 20 – 30 – 40 кілометрів не ризикують так своїм життям, але теж отримують 100 000. Це несправедливо. Паралельно є військовослужбовці, в яких немає навіть БРки (бойового розпорядження – 24 Канал)", – додав Резніков.

За його словами, практика застосування показала, що потрібна модернізація. При цьому міністр підвів до того, що у кожного бійця є вибір:

"Ти хочеш отримати більше грошей, у тебе є мотивація – будь ласка, можеш рапорт подати. Навіть якщо ти не на "нулі" – тебе переведуть на лінію зіткнення. Ти вважаєш, що потребуєш ротації та відпочинку, але можеш виконувати менш ризиковане бойове завдання, – отримуй 30 тисяч гривень плюс грошове забезпечення. Якщо ні – просто грошове забезпечення", – заявив міністр оборони.

Що стосується економії, то, за словами Резнікова, на такій зміні порядку виплат держава заощадить близько 100 мільярдів гривень, які дозволять надалі "забезпечити живу тканину сектора безпеки":

Скільки отримуватимуть військові

  • Нагадаємо, що з 1 лютого в Україні розмір додаткових виплат для військовослужбовців став залежати від районів їхнього перебування. Також на розмір виплат відтоді впливає складність і специфіка бойових або спеціальних завдань, які вони виконують.
  • Мінімальні щомісячні заробітні плати для усіх військових Збройних Сил України, представників Національної гвардії та Державної прикордонної служби становитимуть не менше ніж 20 100 гривень. А от співробітники ДСНС та Національної поліції отримуватимуть щомісячні виплати на рівні не менше ніж 17 000 гривень, згідно з новими порядками.