Хоча в перші дні обережними мають бути й здорові люди - адже за два місяці мікрофлора органів травлення адаптувалася до вегетаріанського харчування.
Ганна Анохіна (професор кафедри гастроентерології НМА ім П.Л.Шупика): “Починати треба прийом їжі з того, що попробувати свячену паску. Можна взяти з’їсти одне або два яйця, а від м’ясних продуктів можна дещо утриматися. Пізніше можна подивитися як нам, як-то кажуть, пішло яйце, паска. Можна з’їсти ще якийсь салатик, так, не дуже жирний. А потім, з часом, десь в обід можна буде попробувати і шматочок якихось м’ясних продуктів”.
Почати достатньо з 200 грамів м’яса. Згідно з іншими чотирма правилами, що розробили у Міністерстві охорони здоров’я, для виходу з посту, вставати з-за великоднього столу треба з невеличким відчуттям голоду. Краще, щоб серед страв були переважно риба та фрукти з овочами. Алкоголю медики радять вживати вдвічі, а то й утричі менше, ніж зазвичай на свято. Дітям, підліткам, літнім та хворим людям слід узагалі утриматися від м'яса протягом перших днів.
Тамара Куценко постує останні 15 років. Каже, обмеження в їжі переносить легко, тим більше від м’яса і так відмовилася вже давно. Єдина спокуса - тістечка, кава і шоколад.
Тамара Куценко (дотримується посту): “В цей піст був один момент, що я просто забулась. Вдома моя дитина їсть шоколадку, а я просто беру відламую ту шоколадку, кладу в рот, кусочок маленький, і згадую, що це ж піст. І вже ж ту каплю проковтнула”.
Великоднє меню у Тамари традиційно багате, але в неділю вона виходить з посту обережно.
Тамара Куценко (дотримується посту): “В перший день, коли Пасха, неділю на Великдень, я не переїдаю, я стараюсь трошки їсти. Все їм, все пробую, і яйце, і ту крашанку з’їдаю, і пасочку їм”.
Якщо розглядати піст з гастрономічної точки зору, то медики нагадують - достатня та збалансована дієта вкрай необхідна для збереження здоров’я. З її допомогою можна уникнути таких недуг, як атеросклероз, інфаркт, цукровий діабет або навіть рак.
3 хв
М'ясо можна - але трошки і поступово
Напередодні Великодня дієтологи попереджають про небезпеку різкої зміни харчового раціону. Особливо для тих, у кого хворі серце чи шлунок.