За океаном усі ходять у кінотеатри, а заради того аби подивитись бій улюбленого боксера купують права на перегляд. То чому не взяти та об’єднати і перше і друге, після чого зрубати гроші на рівному місці.
За океаном не раз знімали стрічки про бокс та його героїв в різних епохах. Ось невеликий список:
1. "Хтось там нагорі мене любить" (Somebody Up There Likes Me, 1956). Пол Ньюмен в ролі Роккі Граціано.
2. "Велика біла надія" (The Great White Hope, 1970). Джеймс Ерл Джонс в ролі Джека Джонсона, першого чорношкірого чемпіона світу з боксу у важкій вазі, якого ненавиділа уся Америка і мріяла про те, щоб його нарешті вкопали в історію. Але в ринзі Джек настільки домінував над своїми опонентами, що чекати довелось дуже довго. «білі» американці знайшли найкраще рішення: вигнати чемпіона із країни.
3. "Роккі" (Rocky). 30-річна епопея Сільвестра Сталоне від першого "Роккі" (1976) до шостого "Роккі Бальбоа" (2006). Класика
4. "Скажений бик" (Raging Bull, 1980). Оскароносний тріумф Роберта Де Ніро. РДН – це РДН – дивитись і милуватись.
5. "Тріумф духу" (Triumph of the Spirit, 1989). Віллем Дефо в ролі боксера Саламо Аруха, який опинився в роки війни в концтаборі Освенцим.
6. "Боксер" (The Boxer, 1997). Деніель Дей-Льюіс в ролі ірландського чемпіона Денні Флінна.
7. "Ураган" (The Hurricane, 1999). Дензел Вашингтон у ролі чорношкірого боксера Рубіна Картера на прізвисько Ураган.
8. Алі (Ali, 2001). Уілл Сміт у ролі легендарного Кассіоса Клея. Чесно кажучи, переглядаючи коментарі Алі «справжнього» , Алі «смітівський» взагалі не передав того духу, характеру та й всього іншого – фільм розчарував.
9. "Обговоренню не підлягає" (Undisputed, 2002). Уеслі Снайпс в ролі чемпіона світу з боксу у важкій вазі Джеймса Чемберса.
10. "Крихітка на мільйон" (Million Dollar Baby, 2004). Хіларі Суонк в ролі чемпіонки з боксу Меггі Фіцджеральд. Комерція із плаксивою історією.
11. "Нокдаун" (Cinderella Man, 2005). Рассел Кроу у ролі Джеймса Лі Бреддока, чемпіона світу 1930-х років. Можливо, найкраще виконання ролі боксера за усі часи. Рассел Кроу настільки переконливо зіграв бідного і одержимо-гордого Бреддока, що тепер інакше Бреддока як із лицем австралійського актора не уявляю. Напевно через те, що немає з чим порівняти.
Переглянувши цей список, не дивуєшся, що у 2010 у році вийде чергове творіння про бокс. «Боєць» (Fighter) Девіда Рассела присвячений супер-ірландцю Міккі Уорду. У головній ролі Марк Уолберг, якому довелось заради зйомок добряче попотіти у тренажерному залі разом із своїм тренером Діком Екландом (Крістіан Бейл).
Офіційний трейлер:
Марк та Крістіан Бейл у спортзалі:
Уолберг та Менні Пакьяо:
Чим запам’ятався Міккі Уорд у світовому боксі? Своєю непоступливістю, своїм характером і вмінням стояти на ногах у таких ситуаціях, коли не те щоб прості люди, а боксери, лежать без свідомості. Пропоную переглянути кілька раундів із трьох протистоянь між Міккі та Артуро Гатті – таку м’ясорубку і в фільмах рідко побачиш.
Міккі Уорд - Артуро Гатті І: 9-ий раунд
Міккі Уорд - Артуро Гатті ІІ: 3-ий раунд.
Якщо зліпити докупи усі раунди, які Уорд бився із Гатті, то вийде повноцінний блокбастер, сценарій якого написаний лише самими боксерами та їхніми командами.
Надіятимусь, що у Девіда Рассела вийде хоча б чимось вразити після того, що боксери творили у ринзі – переплюнути важко. Хоча приклад хорошого фільму, щоправда документального є – у 2008 році вийшла стрічка Джона Доуера Thriller in Manila про третє протистояння Алі-Фрейзер – подивіться і ви закохаєтесь в бокс. https://kinomir.org/load/triller_v_manile_thriller_in_manila_2008/18-1-0-1307
Зараз HBO планує випуск ще однієї документалки про Алі-Фрейзер ІІІ.