"Україна вдячна ЄС та іншим державам, у тому числі США, Канаді, Японії, які виявили солідарність з українським народом, та шляхом запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації сприяють відновленню миру і стабільності в нашій державі та регіоні", - йдеться у повідомленні прес-служби МЗС.

У відомстві наголосили, що рішення ЄС щодо запровадження санкцій, засвідчило усвідомлення Європейським Союзом масштабу злочинів, які за сприяння та безпосередньої участі Росії здійснюються терористами в Донецькій та Луганській областях України.

"Важливе значення також має рішення про запровадження обмежень на торгівлю та інвестиції в тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим та включення до санкційного списку наближених до російського керівництва осіб, які надають матеріальну чи фінансову підтримку діям, пов’язаним з анексію Криму або дестабілізацією ситуації на Донбасі", - зазначили у МЗС.

МЗС України розраховує, що ЄС та наші міжнародні партнери будуть готовими до подальших активних та скоординованих зусиль, спрямованих на припинення РФ експорту агресії, насильства і тероризму.

"Від Російської Федерації очікуємо не порожніх заяв, а відповідальних кроків, спрямованих на підтримку Мирного плану Президента України, Женевських та Берлінських домовленостей з урегулювання ситуації на Донбасі", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, вчора Рада ЄС на рівні постійних представників досягла попередньої домовленості про введення секторальних санкцій щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Нові економічні санкції Євросоюзу проти РФ повинні бути опубліковані 31 липня і вступити в силу на наступний день, тобто 1 серпня.

Сьогодні Рада Євросоюзу офіційно розширила список осіб, щодо яких вводяться персональні санкції через ситуацію в Україні. Відтепер кількість фізичних осіб, проти яких запроваджені санкції ЄС – 95, а юридичних – 23.

Згодом Європейський Союз оприлюднив оновлений список санкцій щодо Російської Федерації, додавши в нього 8 чиновників і 3 підприємства.