Після виборів до Бундестагу, які відбулися минулої неділі канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що вестиме переговори про коаліцію з усіма парламентських партіями, крім праворадикальної "Альтернативи для Німеччини". За словами Меркель, у націоналістичної партії не буде можливості впливати на політику країни. Проте не всі потенційні партнери оцінили цей жест. Так, лідер соціал-демократів Мартін Шульц заявив, що відмовляється від коаліції з Меркель та йде в опозицію. Хоча сама Меркель все ж не виключає співпрацю з Шульцом та його партією.
Читайте також: Німеччина і Франція стануть більш рішучими щодо Путіна, – експерт
Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.
Тим часом професор політології берлінського Вільного університету доктор Клаус Зеґберс переконаний, що Меркель так чи інакше доведеться зважати на думку праворадикалів, особливо за нинішнього складу парламенту, де у фрау Ангели цього разу бракуватиме однодумців.
Може так статися, що у неї буде сильний "вітер" протистояння у питаннях зовнішньої політики в Бундестазі, а відтак і схильність канцлера шукати компромісних рішень у зовнішній політиці буде ускладнена. Адже вона повинна буде враховувати ту обставину, що у неї менше підтримки у Бундестазі, – припускає доктор Зеґберс.
А втім, "Ангела Меркель має великий досвід спілкування в цій справі із різними політичними силами. Так, у 2005-2009 роках і в 2013-2017 роки країною правила так звана "велика коаліція", яка об’єднувала дві найбільші сили Німеччини – ХДС/ХСС і СДПН. У той час як упродовж 2009-2013 років в ФРН уряд сформували ХДС/ХСС і Вільна демократична партія (ВДП)", – нагадує сайт "Главком".
Теоретично повторення "великої коаліції" можливе і зараз, але слід взяти до уваги значні протиріччя, котрі існують між Меркель та соціал-демократами. В середовищі останніх можливість створення більшості відкидають, а якщо й не відкидають, то обіцяють розглянути таку вірогідність як останній варіант. Що ж стосується "вільних демократів", то спілка з ними цілком ймовірна, от тільки мандатів для формування коаліційного уряду з ВДП не вистачатиме, а це означатиме, що Меркель доведеться запрошувати ще й третього гравця.
Найбільш імовірним кандидатом на роль "третього" називають партію "Союз 90/Зелені". У такому випадку сформувалася б трипартійна коаліція під умовною назвою "Ямайка" – відповідно до кольорів цих партій (ХДС/ХСС – чорний, ВДП – жовтий і партії "Союз 90/Зелені" – зелений).
Проте така більшість, незважаючи на гіпотетичну можливість її створення, не є можливою, зважаючи на те що ВДП і "Союз 90/Зелені" мають протилежні погляди відразу на низку ключових питань внутрішньої і зовнішньої політики ФРН, – зазначається у статті. І все ж таки навіть ці "протилежні погляди" "не йдуть в ніяке порівняння із протиріччями "зелених" із ВДП". Одним словом, і "ямайська коаліція" також опиняється під значним питанням.
Читайте також: У скандальній німецькій партії трапився розкол