Коли Богдан зайшов до будинку, там уже палало полум'я. Хлопець одразу зрозумів: чотирирічний Андрій, трирічний Альоша та півторарічний Ігор у небезпеці.

Я зайшов – там уже було велике полум'я в шефанері. Я витяг Льоху, Андрія. Поставив у коридорі. Потім розбудив Ігорька і вивів їх всіх трьох на вулицю,
– розповів юний рятівник Богдан Краснопєєв.

За мить будиночок вже палав, як смолоскип. За десять хвилин прибули пожежники. Однак врятувати вдалося лише стіни. Як діяти під час пожежі хлопчик дізнався у школі.

Сміливістю хлопця подивовані навіть пожежники. Кажуть, школяр діяв як професійний рятувальник.

В основному психологія така, що діти в таких випадках лякаються, ховаються у закутках під домашніми речами. Буває не розуміють, що робити і зазвичай це закінчується дуже трагічно,
– сказав начальник сектору ГУНП Гадяцького району Василь Губський.

У селі всі тільки й говорять про подвиг хлопчака. Багатодітна сім'я лише торік переїхала до Мартинівки з Херсонщини. Мама сама виховує п'ятьох дітей. Оскільки погорільці втратили всі речі, односельчани допомогли їм з одягом та взуттям. Місцева влада обіцяє, що багатодітну родину в біді не залишать.

І хоча 10-річний Богдан свій вчинок подвигом не вважає, в обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій пообіцяли нагородити хлопця цінним подарунком та висунути його на здобуття премії герой-рятівник року.

Читайте також: На Львівщині дітей зі сходу знайомили з великодніми традиціями галичан