Стеля всередині приміщення просіла, стіни покрилися грибком, а дерев’яна балка впала зі стелі – туристів сюди вже не пускають.

Читайте також: На Прикарпатті відновили справжню криївку часів УПА

За криївкою доглядають представники монастиря, розташованого поряд. Кажуть, перші проблеми помітили рік тому.

Вона почала тріщати у швах, ми її своїми силами скріпили, і так ще стояла рік. Але вже почала прогинатися стеля,
– розповів отець Онуфрій.

Всі історичні експонати, які відтворювали атмосферу сховку – патронажі, кулеметні диски, скриньки, буржуйку тощо – вивезли у Здолбунівський музей.

Рівне
Що вдалося врятувати від руйнування – перевезли до музею

Тим часом у Здолбунівській райдержадміністрації обіцяють замість аварійної криївки зробити бункер. Втім, бюджет такого переобладнання не прораховували.

Це буде бетонна споруда, обшита деревом – щоб навіки. Плануємо цьогоріч затвердити проект і зробити експертизи. А також почати будівництво коштом районного бюджету,
– поділився планами автор ідеї будівництва криївки Сергій Кондрачук.

У 2019 виповниться 75 років бою під Гурбами. Місцеві сподіваються, що до цього часу візитівку селища таки відновлять. І туристи знову зможуть відчути, як це – ховатися від ворогів та вірити у перемогу.

До слова, нещодавно 24 канал розповідав про те, що думають діти з різних міст України про УПА, Бандеру та Другу світову війну – організатори проекту GoXChange взялися руйнувати міфи, які дітям часто нав'язують близькі чи вчителі. Для цього вони влаштували обмін студентами з різних українських міст.