"Я, власне, хотів розказати про плани роботи саме на підтримку українських громад закордоном. Якщо це не цікаво учасникам форуму, то готовий, звичайно, скоротити свій виступ", - каже міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
Зрештою, представникам влади таки довелося вислухати все, що накипіло в діаспори. Їм нагадали і Харківські угоди, і легалізацію червоного прапора і мовну політику, а головне - висловили обурення судовим процесом над Юлією Тимошенко та іншими екс-посадовцями.
"Влада це називає боротьбою з корупцією. А світ, в тому числі і світовий конгрес Українців це називає боротьбою з політичною опозицією. Або ще гірше. Боротьбою з демократією", - каже президент Світового Конгресу українців Євген Чолій.
"Ми закликаємо Віктора Федоровича Януковича стати на захист української мови, яка є найголовнішим творцем нашої і його державності. Ми закликаємо припинити політику русифікації і ініціювати закон про те, що єдиною державною мовою в Україні була українська мова", - каже голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко.
За визнанням учасників форуму, у діаспори в різних країнах є проблеми. Комусь не вистачає українських шкіл, інших турбують міждержавні угоди щодо соціального та пенсійного забезпечення. Обговорити усі питання 300 делегатів зможуть протягом трьох днів - форум триватиме до неділі.