Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час засідання Вищої експертної ради при Раді Нацбанку, передає delo.ua.
"Гривневі кредити населення з початку року і за станом на ранок сьогоднішнього дня виросли на 20 мільярдів гривень", – підрахувала вона.
Читайте також: Чому піднялись ціни в Україні і які товари можуть подорожчати до Різдвяних свят
За словами Рожкової, в першу чергу зростає споживче кредитування.
"Це впливає на рівень ставок. Ставки за споживчими беззаставними кредитами є максимальними", – уточнила заступник голови НБУ.
Поступово відновлюється іпотека, але для розвитку необхідні зміни в законодавстві, зокрема, скасування мораторію. При цьому автокредити поки не стали масовими, однак вони є.
Рожкова нагадала, що кредитувати населення у валюті заборонено, тому нинішній роздрібний валютний кредитний портфель – це залишки валютної іпотеки і валютних автокредитів.
"Зараз ці портфелі продовжують реструктуризуватися і конвертуватися в гривню, щоб знизити валютні ризики, тому валютний портфель скорочується і погашається", – уточнила вона.
Читайте також: В Україні зник ще один банк
Заступник голови НБУ повідомила, що в 2017 році спостерігається також приплив коштів населення на депозити. З початку року кошти українців в банківській системі збільшилися практично на 23 мільярда гривень.
"Ставки по депозитах в іноземній валюті перебувають на історичному мінімумі, по гривневих депозитах – найнижчі за останні шість років. Зниження ставок по кредитах відбувається повільніше. Але ми думаємо, що протягом року-півтора вони досягнуть того рівня, який є більш-менш прийнятним для економіки", – підсумувала Рожкова.