Spotify пророкують велике майбутнє. Він може затьмарити Last.fm, iTunes і навіть покласти кінець музичному піратству. По суті це невеликий додаток, зв'язаний через Інтернет з величезною музичною базою, яка, до слова, нараховує 10 млн. пісень. При чому всі треки ліцензійні, адже творці сервісу уклали домовленості з усіма провідними музичними лейблами.

“Для легальної роботи таких сервісів, як Spotify, потрібно підписати безліч контрактів з фірмами звукозапису. Все ускладнюється тим, що більшість компаній знаходяться у Великій Британії чи США. Дуже непросто вести з ними перемовини зі Швеції”, - каже віце-президент Spotify Ґустав Сьодерстрьом.

Віднедавна сервісом можна користуватися і на телефоні. Компанія розробила мобільні версії плеєра для iPhone та смарфтонів на платформі Google Android. Шведи обіцяють, що невдовзі з'явиться додаток і для Symbian.

Окрім цього, прослуховувати музику можна в офф-лайн режимі. Це особливо зручно, скажімо, у метро, де немає інтернет-з'єднання. Щоправда, для цього потрібно придбати преміум-акаунт.

“Ми запозичили деякі можливості у звичних mp3-плеєрів. До прикладу, слухати музику можна і без Інтернету. Достатньо один раз завантажити плейлист на комп'ютер чи телефон і ви зможете насолоджуватися улюбленими виконавцями де забажаєте - в літаку, метро, будь-де”, - зазначив Ґустав Сьодерстрьом.

Ще одна приємна дрібничка - зв'язок з Facebook. Spotify дозволяє спілкуватися з друзями, слухати їхні плейлисти та пересилати їм свою музику. Зараз розробники працюють над повноцінною інтеграцією сервісу у Facebook і Twitter.

Наразі Spotify доступний лише у 7 європейських країнах. Користуватися сервісом можна безкоштовно, щоправда періодично надокучатиме реклама. Але її можна вимкнути за 10 євро - саме стільки коштує преміум-акаунт. Окрім відсутності реклами, платна підписка дозволяє слухати музику навіть за межами країн, де працює Spotify.