Мотивація засновника фонду, систематичний підхід до допомоги та невпинна праця цілої команди волонтерів продемонстрували неймовірний результат. До України було доставлено 81 вантажівку з продуктами на загальну суму більш ніж 77,6 мільйона гривень. А тисячі українців отримали важливу та своєчасну підтримку. Що стоїть за регулярною робою фонду та як її реалізовують сьогодні, розповідає 24 Канал.
До теми Ціль – покращити життя дітей з інвалідністю: як працює одна із благодійних ініціатив NOVUS
Початок шляху
Історія фонду розпочалася у перші дні повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Допоки увесь світ був у роздумах, що робити далі, окремі люди діяли, щоб невідкладно допомогти українцям, які втратили практично усе. Як пригадує бенефіціар NOVUS Раймондас Туменас, який понад 25 років працює в Україні, в ті дні в нього було кілька цілей. Перша – підтримати тих, хто опинився в центрі подій, а також найвразливіших осіб, котрі не мають змоги турбуватися про себе самостійно. Друга – заспокоїти українців, забезпечивши наявність необхідних товарів у магазинах.
Головною метою стала підтримка українців / Фото Food for Ukraine
Щоб реалізувати ці прагнення, у Литві був заснований благодійний фонд Food for Ukraine. Створення проєкту відбувалося в надзвичайних умовах. Команда щодня шукала однодумців-філантропів серед литовського та європейського бізнесу, щоб розповісти про Україну та, заручившись підтримкою, примножити допомогу. Зрештою ці зусилля конвертувалися у 1620 тонн продукції, а фонд став опорою для тих, хто втратив усе.
Надія у кожному пакунку
За майже півтора року в рамках благодійної ініціативи до України прибула 81 вантажівка з продуктами. Їжа, вода та інші товари першої необхідності розподіляються між сім'ями з дітьми, які переживають важкий період, літніми людьми, які багато втратили, особами з інвалідністю, переселенцями, що покинули міста, де й досі ведуться активні бойові дії.
Ця, на перший погляд, базова допомога, на практиці виявилася величезною підтримкою для людей, які опинилися у скрутному становищі. Значна частина адресатів нині мешкає у модульних будиночках, дехто й досі проживає в сусідів або напівзруйнованих домівках. Ці люди зовсім не мають коштів, щоб повернутися до стабільного життя, а враховуючи вразливий стан, не всі мають можливість забезпечити себе їжею. Тож волонтерські набори харчів стають чи не єдиним способом вижити.
Представники фонду Food for Ukraine самостійно приїжджають до українців / Фото Food for Ukraine
Кожен пакунок від волонтерів – це продовольство, розраховане в середньому на тиждень. Тому люди, які опинилися в скруті, очікують на цю допомогу та по-справжньому вдячні за неї. Зрештою, для кожного із них це більше, ніж просто їжа, Раймондас вірить – кожен набір дає людям надію на те, що незабаром все буде добре.
"Війна – це жахливо. Зазнавши значних втрат, люди опиняються перед безмежними турботами та побутовими труднощами. Однак, серед усіх основних потреб, є одна особливо вагома – це їжа. Щоб допомогти сім'ям звести цю потребу на найнижчий рівень, ми надаємо продуктові набори, які дозволяють забезпечити їх харчуванням на весь тиждень".
Ця продовольча допомога не лише зменшує фінансове навантаження на родини, але й дає надію на те, що вони не будуть самотніми у цей непростий період. Наш фонд прагне продовжувати підтримувати найбільш вразливих українців продовольчою допомогою. Дякую всім, хто робить свій внесок у цю місію,
– підкреслює Раймондас.
Не менш важливо спілкуватися з людьми, бачити ситуацію на власні очі та передавати допомогу безпосередньо, з рук в руки. Для цього представники фонду Food for Ukraine самостійно приїжджають до українців. Наприклад, керівник фонду Неріюс Удренас щомісяця доставляє продукти до області. Як він пригадує, емоції українців, які доводилося бачити під час поїздки змінювалися від глибокого болю втрати до радості, що приходила з розумінням, що їх пам’ятають та підтримують. Саме такі історії є свідченням важливості роботи фонду. А зусилля цілої команди стають прикладом справжньої людської турботи в найважчі часи.
У нашій реальності, коли війна позбавляє людей спокою і безпеки, ми маємо пам'ятати про необхідність підставляти плече підтримки тим, хто потребує її найбільше. Допомога якісними харчовими продуктами має суттєвий вплив на повсякдення тих, хто втратив будинок та засоби на існування. Здавалося б, просто пакет з продуктами харчування, а насправді це – відновлення віри у доброту та майбутнє,
– ділиться Неріюс.
За майже півтора року в рамках благодійної ініціативи до України прибула 81 вантажівка з продуктами / Фото Food for Ukraine
Як сьогодні реалізовується допомога
Попри те, що багато роботи позаду, а Food for Ukraine перетворився на символ єднання та надії, що покращує повсякдення звичайних українців, робота над пошуком ресурсів для подальшої допомоги триває і зараз. Фандрейзингова робота, залучення партнерів, масштабні інформаційні кампанії потребують чимало зусиль. А з огляду на те, що Європа оговталася від шоку та не так активно слідкує за новинами, реалізація кожного напрямку стає все важчою.
Як Food for Ukraine та NOVUS допомагає українцям: дивіться відео
Представники фонду кажуть, що наразі підтримувати його діяльність в колишніх об’ємах буває складно, однак допоки за цими процесами стоїть віддана справі команда, все вдасться. З цим погоджується й сам Раймондас Туменас. Ініціатор проєкту підкреслює, що Україна – його друга домівка, тож бути поряд, проявити людяність, згуртованість і докладати всі зусилля, аби наблизити перемогу – це найменше, що він може зробити.