Передбачається, що накопичувальним рівнем можуть скористатися всі потенційні пенсіонери. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.
Цікаво Україні не варто впроваджувати другий рівень пенсійної системи – Міжнародна організація праці
Вона пояснила, що з 2021 року в Україні з'являться дві окремі накопичувальні пенсійні системи.
- Обов'язкова накопичувальна пенсійна система з 2021 року.
- Накопичувальна система для людей у віці до 35 років, які працюють на роботах, що дають право на пільгову пенсію.
Лазебна додала, що раніше коефіцієнт заміщення – співвідношення розміру пенсії до розміру заробітної плати, яку працівник отримував до виходу на пенсію – становив 57 – 60%. І це був хороший результат. Наразі ж він становить 27 – 28% при нормі у понад 40%.
Якщо через 20 років у нас буде мало людей працездатного віку, хто буде утримувати пенсіонерів? Тому і потрібна накопичувальна система, як єдина альтернатива. Сьогодні йдуть дискусії навколо моделі управління і захисту активів,
– зазначила міністерка.
Лазебна сказала, що пільговики зможуть брати участь у двох програмах, але накопичувальна професійна система – це ще й можливість накопичити кошти на фінансування дострокової пенсії.
Накопичення у спадок
Міністерка соціальної політики підкреслила, що у випадку не використання накопичувальної пенсійної системи накопичення зможуть передаватися у спадок. Також не виключають створення державного накопичувального фонду у межах законодавства.
Кошти накопичувальної системи є власністю людини. Гроші будуть зберігатися на їх персональних рахунках і передаватися у спадок родичам,
– пояснила Лазебна.