Внаслідок зупинки за перевищення швидкості і наполяганні на складанні протоколу ДАІшник отримав струс мозку і зараз лежить у лікарні.

«Капаємо», — кажуть медики.

Представник правоохоронних органів стверджує, що його побив охоронець народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландика.

«Пойди, въ...би его», — нібито наказав Ландик своєму охоронцю.

Сам нардеп каже, що ДАІшника ніхто і пальцем не рухав. А самі «подорожники», коли впізнали у ньому народного обранця, побігли ховати гроші у купі цегли.

«Розперезалися начальники ДАІ, які змушують інспекторів знімати гроші з народних депутатів!» — обурюється Ландик.

І далі вже стандартна схема в таких ситуаціях — прес-секретар прокуратури розповідає тезисно, що сталось і що робитимуть. Нардеп каже, що він святий і взагалі їхав вирішувати проблеми виборців. Співробітник ДАІ від коментарів відмовляється.

Далі — або замнуть справу, або звільнять ДАІшника з органів і всі все забудуть. Ну, не цікаво.

Цікавими є питання, які виникають при ознайомленні з цими матеріалами.

Чому ДАІшник отримав травми?

Співробітник ДАІ — представник правоохоронних органів. На службу виходить при табельній зброї. Її він може застосовувати, якщо його фізична підготовка не дозволяє протидіяти зловмиснику опоненту.

Його взагалі-то кілька років вчать прийомам рукопашного бою чи якимсь іншим прийомам самозахисту. Це ж, як не як, гарант порядку на дорозі.

То, я не розумію, чому правоохоронець не зміг себе захистити? Що ж це за маразм такий? Як взагалі він тепер може патрулювати вулиці? Чи він вважає, що його робота — піднімати жезл і косити капусту? Не розумію.

Розперезались начальники ДАІ

Народний депутат Володимир Ландик справделиво обурюється, що начальники міських відділків ДАІ зовсім охаміли, бо наказують підопічним збирати гроші навіть з народних депутатів. Ей, пане депутат, пане захисник прав і свобод виборців, це що ж виходить? Це з виборців можна косити бабулєс, а з народних депутатів — ні?

Я справді не розумію. Я не вірю, що адекватна людина таке могла сказати пресі: «Розперезалися начальники ДАІ, які змушують інспекторів знімати гроші з народних депутатів!»

Значить, з простих громадян можна, а з нардепів — ні? Ой, найміть собі якогось іміджмейкера, пане Ландик. І думайте перед тим, як щось сказати.

Міліцейське керівництво тішить

Після інциденту керівництво луганської міліції спромоглось на коментар.

«Народний депутат вказав три напрямки: перший — необґрунтована зупинка. Друге — спроба вимагання грошей, і третє — перешкоджання руху автомобіля. А решта — нанесення ушкоджень інспектору — це компетенція прокуратури», — сказав керівник УМВС України в Луганській області Євген Польський.

А тепер прочитаймо уривки з тексту новини про інцидент:

«

Співробітник міліції зупинив авто за перевищення швидкості. Далі, зі слів нардепа, міліціонер повідомив, що за порушення доведеться платити штраф. Начебто, обранець і не був проти цього, проте попросив відпустити, бо його чекають виборці. Правоохоронець же наполягав на складенні протоколу прямо зараз.

...

Нардеп же визнав лише одне порушення закону зі свого боку — перевищення швидкості, все інше — то симуляція з боку даївця. Мовляв, він сам і його оточення нікого і пальцем не торкалися.

»

Тобто керівник міліції каже про необґрунтовану зупинку, а нардеп в свою чергу визнає, що швидкість таки перевищував. Нардеп вважає ненормальним складання протоколу на місці правопорушення. Керівник міліції каже про вимагання грошей, хоча сам нардеп заявляє, що був не проти заплатити штраф.

Ой, вибач, мозок. Я більше не буду над тобою так знущатись.

Загалом, якщо просто скласти до купи факти, ситуація виглядає наступним чином:

• Народний депутат перевищує швидкість.
• Його зупиняє інспектор ДАІ.
• Нардеп погоджується із вчиненням правопорушення.
• ДАІшник хоче скласти протокол.
• Нардеп не встигає, але ДАІшник стоїть на своєму.
• Охоронець нардепа б’є ДАІшника.
• ДАІшник — в лікарні, нардеп — святий.
• Керівництво міліції, не розібравшись в ситуації, виставляє себе на посміховисько.

Так хто ж кому докаже, що він не верблюд?


Лінки по темі:
Перший, другий, третій, четвертий.