Польська газета Wiadomosci звернула увагу на те, що в цих подіях багато незрозумілих деталей. Вони зробили загальний аналіз ситуації.

Під час збройної сутички в Мукачевому бійці "Правого сектора" засвітилися на авто Nissan Navara з польськими номерами.

У перших кадрах можна побачити, як члени правого сектору саджають до свого джипу з польськими номерами людину з простреленою головою. Потім видно, що на одному з джипів встановлений кулемет. Через кілька хвилин, швидка допомога приймає поранених.

Видання не робить ніяких висновків, висвітлюючи різні точки зору, проте зауважує, що ситуація вкрай незрозуміла. І вже в коментарях під самою статтею користувачі пишуть, що ця машина була надана українським військовим як польська допомога Україні.

Таке використання їхньої допомоги багатьох обурило.

Тому, підсумовує вже інше видання, якщо підтвердиться, що це одна з автівок, яку поляки переробили під ДШК в рамках допомоги для добровольчих батальйонів і лише для бойових дій на Сході, то наслідки будуть непередбачувані. Зрозуміло, що "Правий сектор" після цього може забути про будь-яку допомогу з Польщі (а згодом, вірогідно, і від інших країн).

Також цікаво прокоментували цю ситуацію експерти видання DW.

Переростання конфлікту мафіозних інтересів у стрілянину пояснюється розповзанням зброї по Україні і втратою державою монополії на насильство.

До яких наслідків може привести така анархічна ситуація зі зброєю, наразі важко сказати, але вже в іншому матеріалі це ж сааме видання допускає, що події в Мукачевому можуть бути загрозою перетворення України у варіант "ДНР".

А ось видання Washington Post не дає ніяких оцінок подіям на Закарпатті, проте цитує інших з цього приводу досить красномовно.

Саме з підбору цитат нескладно здогадатися, що вони вбачають у цих подіях два головні меседжи – причетність Росії до розхитування ситуації та неспроможність України тримати ситуацію під жорстким контролем.

Лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош має місце в парламенті, але група має мало реального політичного впливу. Та толерантність офіційного Києва до цієї групи передбачає чи толерантність Києва до націоналістів, чи неспроможність на них впливати.

До того ж, наголошують там, не варто забувати, що цей регіон — у зоні інтересів російських спецслужб.

Зрозуміло тільки те, що наразі немає однозначної думки світової спільноти щодо подій на Закарпатті, "Правого сектора" та всього іншого. Але так само очевидно, що всім ситуація не подобається, викликає багато питань і підриває довіру світу до добровольчих батальйонів, яким так багато допомагали.