Джерело: сайт Євроатлантичного Альянсу
Своє занепокоєння Столтенберг висловив під час зустрічі з міністром закордонних справ Литви Габріелем Ландсбергісом.
Важливо Другий військовий корабель США зайшов у Чорне море: деталі
Як минула зустріч Столтенберга і Ландсбергіса
Вони обговорили ситуацію з безпеки в регіоні Балтійського моря. Окрім безпекового питання, Столтенберг і Ландсбергіс говорили про арешт російського опозиційного політика Олексія Навального. Столтенберг підтвердив, що, попри COVID-19, політика НАТО у стримуванні й обороні в регіоні Балтійського моря буде залишатися надійною та ефективною.
Під час зустрічі сторони обмінялися поглядами на перспективи розвитку НАТО до 2030 року та підготовку Альянсу до відповідей на майбутні виклики з метою надійного захисту громадян країн-союзниць. Столтенберг подякував литовському урядовцю за розміщення на території країни бойової групи НАТО під командуванням Німеччини в рамках заходів передової присутності Альянсу у країнах Балтії.
Що було раніше
За рішенням Варшавського саміту НАТО 2016 року, у країнах Балтії та у Польщі розгорнули сили передової присутності для зміцнення східного флангу Альянсу, у відповідь на агресивні дії та войовничу риторику Росії.
Ці сили складаються з чотирьох окремих батальйонів:
- в Естонії – під командуванням Великої Британії,
- у Латвії – під командуванням Канади,
- у Литві – під керівництвом Німеччини,
- у Польщі – під командуванням США.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Росія використовує свою військову міць, щоб самоствердитися. Вона це робить проти України та Грузії.