Також глядачі матимуть унікальну можливість почути найкращі жіночі голоси в їх коронних партіях: Людмилу Монастирську у ролі жадаючої влади Леді Макбет, Анжеліну Швачку – у ролі пристрасної Кармен та Лілію Гревцову у ролі чарівної рабині Лю у опері "Турандот".
14 травня – опера "Макбет"
Джузеппе Верді, який захоплювався творчістю Вільяма Шекспіра, став першим, хто поставив драму "Макбет" майже без змін. Це перший твір композитора, в якому деталям приділялася настільки гостра увага.
Партію Леді Макбет 14 травня виконає Людмила Монастирська — солістка Національної опери України, володарка рідкісного за красою і силою лірико-драматичного сопрано. До речі, саме з цієї ролі у 2011 році відбувся тріумфальний дебют Монастирської на сцені Ковент-Гарден.
Щодо своєї героїні Людмила зауважує:
Принципова відмінність між Шекспіром і Верді, на мій погляд, це те, що леді Макбет — не монстр, не кричуще зло, як воно є, в чистому вигляді. Вона просто слабка людина, амбітна, жадаюча влади, але не більше того. Мені б хотілося, щоб це відчув кожен глядач, що сидить у залі.
Також у головних партіях задіяні солісти Національної опери: Геннадій Ващенко (Макбет), Юрій Аврамчук (Малькольм), Наталія Николаїшин (дама леді Макбет), а також запрошений соліст — Євген Орлов (Банко). Режисер-постановник опери — Італо Нунціата (Італія).
20 травня — опера "Кармен"
У провідних партіях: цьогорічна лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка Анжеліна Швачка (Кармен) та соліст Віденської опери Маріан Талаба (Хозе).
Анжеліна Швачка — Кармен
У Анжеліни є свій персональний рекорд щодо цієї опери: партію Кармен вона виконала вже більше 100 разів у близько 20-ти різних постановках багатьох країн світу. І практично кожен спектакль разюче відрізнявся і режисерською концепцією, і подачею образу.
Одного разу довелося брати участь навіть у супер-авангардній постановці. Кармен виходить з душу, мокра, загорнута в махровий рушник, сідає і співає хабанеру...
— згадує співачка.
22 травня — опера "Турандот"
"Турандот" — остання опера у творчості всесвітньо відомого композитора Джакомо Пуччіні, його, так би мовити, лебедина пісня, яку він не встиг дописати. Однак у самій музиці немає ніяких слідів згасання. Вона сміливіша по гармонії і оркестровці, ніж все, що композитор писав до цього.
Цього разу головні партії виконують: запрошений соліст Віденської опери Маріан Талаба (Калаф), солісти Національної опери України: Оксана Крамарєва (Турандот), Сергій Ковнір (Тимур), Лілія Гревцова (Лю), яку нещодавно відзначено високим званням народної артистки України, і яку вважають однією з кращих виконавиць партії Лю.
Лілія Гревцова — Лю
Читайте також: Тріумфально і з аншлагом у Києві відбулася прем'єра легендарної опери