Астронавти впевнені, що дослідження цієї планети допоможе розкрити велику таємницю – як утворилася сонячна система.
Юпітер відомий людству ще з давніх часів. Цю планету легко побачити – це один з найяскравіших об'єктів у нічному небі. За останні півстоліття до небесного тіла відправляли кілька космічних кораблів. Та дослідити Юпітер не так легко. По-перше, він оповитий густими хмарами. А по-друге, на планеті вкрай висока радіація. Тож багато питань досі залишаються відкритими.
Читайте також: З'явились "вогняні" знімки Юпітера
В серпні 2011 року американці запустили у космос апарат, який працює на сонячних батареях. Завдяки цьому він може долати величезні відстані. Станцію назвали "Юнона" – на честь міфічної богині. Древні римляни вірили, що її чоловік Юпітер напускає навколо себе хмари і лише Юнона може крізь них бачити.
Тепер легенда, схоже, втілюється в життя. Апарат вже майже долетів до далекої планети. Вирішальним днем стане 4 липня – саме тоді корабель має вийти на її орбіту.
Спочатку апарат розташується на відстані близько чотирьох тисяч кілометрів над хмарами Юпітера. Це максимально безпечна відстань, яка дозволить витримати радіацію. Півтора роки "Юнона" літатиме навколо планети і за цей час збере всі необхідні дані.
Читайте також: NASA планує знайти інопланетян через 20 років
Потім корабель таки порине в атмосферу планети і там згорить. Так науковці задумали навмисно. Вони не хочуть, аби в майбутньому "Юнона" врізалася в Європу.