Про це 24 каналу розповів військовий експерт та головний редактор Defense Express Олег Катков. За його словами, не можна забувати, що, окрім гарячих точок, в України ще є холодна ділянка завдовжки у 1 тисячу кілометрів уздовж білоруського кордону. Вона в будь-який момент може стати гарячою.
До теми Склади, штаби, комунікації: військовий експерт назвав найласіші шматки росармії в Криму
Панікувати не потрібно. Однак завжди варто пам'ятати, що загроза ескалації з боку білорусі існує.
Враховуючи всі дані про переміщення та певну концентрацію ракет, існує ненульова вірогідність того, що почнеться наступ з боку білорусі. Для цього вони можуть посилювати, зокрема, ППО, – зазначив Олег Катков.
Окрім цього, в білорусі знову оголосили чергові навчання, які направлені авіаційну складову та ППО. Так вони можуть виправдати значне переміщення ЗРК та авіації.
Можуть використовувати як для ППО, так і для ударів по землі
Окупанти вже неодноразово використовували ракети для С-300 для ударів по Миколаєву, які взагалі до цього не пристосовані. Існує загроза, що білоруси колись спробують зробити це на Півночі України. Зараз верифікована дальність цих ракет – 110-120 кілометрів.
Коли окупанти вперше вдарили цими ракетами, то багато військових експертів не повірили в таку відстань. Адже ракета має радіокомандне керування, тому дальність мала бути винятково за радіогоризонтом – до 40 кілометрів, після чого сигнал втрачається.
Катков вважає, що окупанти запускають ракету; ведуть її, поки можуть; а згодом втрачають контроль над нею десь на висоті 1 кілометра. Після цього вона ще летить і вертикально падає вниз. Рівень відхилення в таких ракет – близько 500 метрів.
"Навіть в СРСР вважали неефективним використовувати ракети для С-300 для ударів по землі. Там осколково-фугасна частина з бойовою частиною у 160-200 кілограмів максимум. Вона направлена на знищення літаків, а не ударів по землі. Однак для терору населення окупантам це підходить. Ми постійно шукаємо військову логіку в діях росіян, а вони діють як терористи", – зазначив Олег Катков.
Катков про завезення ракет до С-300 у білорусь: дивіться відео
Додамо, у Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що в білорусі йде певна активізація армії лукашенка. Однак поки що немає загрози вторгнення, адже вони не формують ударні угруповання.