Про це ефірі 24 Каналу заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він назвав головну причину.

Дивіться також Путін заохочує боротьбу всіх проти всіх: як диктатор використовує Пригожина

Головні вороги

Мало ймовірно, що найманці ПВК "Вагнера" насправді могли шукати зброю в Туреччині, сказав Коваленко. Оскільки вони – головні вороги по відношенню одне до одного як у політичному, так і в ідеологічному плані.

"В Сирії найманці ПВК "Вагнера" підтримують Башара аль-Асада. Вони ще у 2012 році були заведені туди окремим контингентом. А Туреччина підтримує повстанців проти аль-Асада. Також у Лівії Туреччина підтримує офіційно визнане керівництво в Тріполі. У той час як вагнерівці є найманцями Халіфа Хафтара – ватажка національної лівійської армії. ПВК "Вагнера" брала участь у штурмі та нападі на Тріполі, під час якого зазнала поразки", – пояснив політичний оглядач.

Олександр Коваленко про діяльність ПВК "Вагнера": дивитись відео

Дискредитувати Туреччину

На думку Олександра Коваленка, такий "вкид" був зроблений свідомо, аби дискредитувати Туреччину в очах її партнерів.

Якби найманці ПВК "Вагнера" почали налагоджувати окремі контакти в Туреччині з бізнесменами військово-промислового комплексу, внутрішня розвідка про це б знала,
– відзначив він.

Вагнерівці наголосили на проблемі

З іншого боку, ця ситуація підтверджує той факт, що в росіян великі проблеми з озброєнням і забезпеченням своїх підрозділів, підкреслив спікер. Найманці озвучили проблему, яку замовчують окупанти. Приклад тому є й попередні заяви Євгєнія Пригожина щодо снарядного голоду і відмови російського міноборони поставляти боєприпаси.

"ПВК "Вагнера", яка не є підшефною структурною організацією міноборони, вирішує свої питання як звикла. Але те, що найманці звернулися до Туреччини – оксиморон", – резюмував Коваленко.

ПВК "Вагнера": останні події

  • Найманці Євгєнія Пригожина зазнають значних втрат на фронті. Ватажок ПВК "Вагнера" нервує у передчутті українського контрнаступу.
  • Темпи вербування в'язнів у Росії пришвидшилися. Оскільки втрати сягають 90%.
  • Євгєній Пригожин хоче контролювати одну з російських політичних партій. Ймовірно, колишній в'язень таким чином хоче реалізувати власні політичні амбіції. Утім, в Кремлі намагаються перешкодити будь-яким подібним діям з його боку.