У законопроєкті про судову реформу не врегульоване питання про стаж кандидата до Етичної ради. Саме це є перешкодою для обрання членів цього органу. Про це розповів суддя Апеляційної палати ВАКС Микола Глотов.

До теми В Україні заблокували судову реформу: після голосування за Етичну раду спалахнув скандал

Суперечності в законі

За словами Миколи Глотова, у законі про судову реформу не прописаний пункт про вимоги до досвіду роботи у сфері права. У вимогах до кандидатів на посаду його немає, але у переліку для членів ради досвід є. Він становить не менше 15 років.

Саме через це члени Ради суддів провалили голосування, адже їм ще необхідно вирішити як трактувати закон – чи висувати вимоги про досвід роботи кандидатам на посаду.

Породили таку ситуацію не вони (члени Ради суддів 24 канал), а законодавець. У будь-якому випадку важливо, щоб склад Етичної ради було повноцінно сформовано так, щоб потім ніхто не мав підстав звинуватити Раду суддів і Вищу раду правосуддя в порушеннях під час її створення, оскільки це може скомпрометувати реформу судів як таку,
– пояснив Глотов.

Сам суддя розповів, що ще при подачі заяви в Етичну раду, він розумів, що питання досвіду роботи з часом виникне. Тепер судова реформа фактично заморожена щонайменше до наступного засідання Ради суддів.

Цікаво Сигнал усій системі, – Шабунін сказав, коли відбудеться судова реформа

Голосування Ради суддів: коротко про головне

  • 13 вересня Рада суддів України зібралася на голосування, що стосувалося низки питань судової реформи. Зокрема обрання членів етичної ради. 16 з 26 членів Ради не підтримали жодного кандидата, через що голосування провалили.
  • На посаду голови Етичної комісії, яка б мала перевіряти на доброчесність кандидатів на посаду у ВККС, висунули свої кандидатури 6 суддів. З них 2 до початку голосування зняли свої кандидатури.
  • Провалене голосування загальмувало проведення судової реформи в Україні.
  • У Центрі протидії корупції напередодні висловлювали побоювання, що таким і буде результат голосування Ради суддів України.