Про це йдеться в коммунікаті Апостольської нунціатури в Україні.

Читайте також: "Ми вже на фінішній прямій": Порошенко розповів, коли Україна отримає Томос

"Частково виправляючи новину, яку вчора надало урядове джерело, де йдеться про зустріч між Архієпископом Полом Річардом Ґаллаґером, Секретарем Відділу Відносин з Державами і паном Павлом Клімкіним, Міністром Закордонних Справ України, Апостольська Нунціатура в Україні ще раз підтверджує позицію, багаторазово висловлену Святим Престолом, для якого питання створення однієї Української Православної Помісної Церкви є внутрішнім питанням Православної Церкви, щодо якого Святий Престол не надавав та не має наміру будь-де надавати жодної оцінки", – йдеться в повідомленні.

У прес-службі МЗС 25 вересня повідомили про зустріч Клімкіна з Секретарем з міждержавних відносин Святого Престолу Полом Річардом Галлахером в рамках 73-ї сесії Генасамблеї ООН.

"Українською стороною наголошено, що Томос, як перший крок до нової церкви, стане актом глибокої історичної справедливості та передвісником миру, єдності та гармонії, зміцнення конституційного принципу свободи віросповідань та захисту прав і свобод українського народу. Цей процес вже розпочався і повернення до "status quo" є неможливим. Підтримка Святого Престолу та чітка позиція щодо надання Томосу є важливим кроком для посилення міжрелігійного діалогу", – йшлось в повідомленні.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участьу роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.