Таку думку в коментарі для Deutschlandfunk висловив Андре Банк, експерт із питань Сирії Інституту близькосхідних досліджень GIGA.

Читайте також: Ще одна країна заявила, що не братиме участь у військових діях у Сирії

Очевидно, що не всі союзники перебувають в одному човні. Франція і Великобританія, як і регіональні союзники США, такі як Ізраїль та Саудівська Аравія, що не дотримуються однієї лінії щодо відповіді на дії Росії та Асада в Сирії, тому не можна виходити всерйоз приймати припущення про великуоперацію,
– вважає аналітик.

Як зазначає політолог, можливість відкритого конфлікту між США та Росією в Сирії існує. Якщо Америка вирішить завдати удару по військовим базам Асада, то в гру вступить і російська протиракетна оборона, що може призвести до ескалації, навіть якщо спочатку такого не планувала жодна зі сторін. Однак, продовжує Банк, найбільш імовірний такий сценарій, за якого ще більшої ескалації в Сирії не відбудеться.

"І без того цей військовий удар я вважаю недоречним. Він би мало що змінив у великих військових діях в Сирії, у контролі Асадом значних частин країни завдяки підтримки Ірану, Росії і "Хезболли", – переконаний експерт.

"Війна не закінчиться. Вона трансформується, вона перейде в інші області і буде коштувати, як і раніше, дуже багато життів, багато стануть біженцями в самій країні та за її межами. Звичайно, це не кращий сценарій, але я думаю, що в рамках нинішніх дебатів про військовий удар Трампа" – це все-таки найвірогідніший конфліктний сценарій для Сирії, робить висновок Банк.

Читайте також: Глава Пентагону намагається запобігти військовому удару США по Сирії, – The New York Times

Нагадаємо, 8 квітня щонайменше 70 людей померли через хімічну атаку у Сирії. Волонтерська рятувальна організація "Білі каски" розмістила у Twitter фото і відео із загиблими. Президент США Дональд Трамп заявив, що за цим стоїть президент Сирії Башар Асад, а Росія та Іран є відповідальними за його підтримку. Главу Білого дому підримала Тереза Мей запевнивши, що готова дозволити участь Лондона у військових діях в Сирії без попередньої згоди на це британського парламенту та наказала направити британські підводні човни на відстань ракетного удару по Сирії.

Згодом, 11 квітня глава Білого дому закликав Росію готуватись, бо за потреби "ракети будуть введені в дію". У РФ своєю чергою напередодні пригрозили, що збиватимуть американські ракети, якщо ті будуть випущені по Сирії.