На момент операції дівчинку тримали на штучній вентиляції легенів і шансів вижити у неї не було, згадують хірурги.

Ілля Ємець (директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України): “Я матері давав відмову спочатку. Я говорив: пухлина вроджена, як правило, вона повинна бути злоякісна, потім порок серця найстрашніший, що дає дуже велику летальність при цій операції”.

Ігор Щепотін (директор Національного інституту раку): “Те, що відбувалося в операційній гідне напевно в загальному зйомок хорошого голлівудського фільму, тому що були присутні там велика кількість людей, незвично велика. Подібного роду оперативне втручання в історії медицини не виконувалося ніколи. Така операція проведена нами вперше у світі”.

Чи не складнішим був післяопераційний період - 60 днів реаніматологи боролися за життя дівчинки. Та маленька Марійка свою ділянку роботи виконала на "відмінно", - констатують лікарі.

Тетяна Савон (мати дівчинки): “Одним етапом зробили 2 операції: кардіологи, онкологи. Операція тривала з 3 години дня до 4 години ранку. Марійці з кожним днем краще, після такої операції пройшло вже 2 місяці. Вона вже посміхається, реагує на все”.

Операція для родини була безкоштовною. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров`я, 40 тисяч малюків сьогодні "стоять в черзі" на подібні операції.