Так, Берлін врешті усвідомив, що насамперед це є величезною загрозою їхній безпеці. Про це 24 каналу розповів політолог та соціолог із Німеччини Ігор Ейдман.

Зауважте Не "Газпромом" єдиним: Молдова закуповуватиме газ із двох джерел

Путін допоміг Німеччині позбутися газової залежності

Німці більше не дозволять Кремлю "душити" їх газом. Отже, навіть якщо режим російського диктатора Владіміра Путіна впаде, хто б не став на чолі Росії – німці не будуть потрапляти в енергетичну залежність від країни-агресорки.

Путін часто "стріляє собі в ноги", тобто проводить політику, яка для нього є шкідливою. Він допоміг німцям позбавитися газової залежності,
– зазначив політолог.

Путін підірвав "Північний потік-1", а "Північний потік-2" спеціально залишив частково відкритим, сподіваючись, що німці "прибіжать до нього та попросять газу".

Ейдман розповів, як німці позбулися газової залежності від Росії: дивіться відео

Європа більше "не сидить на російській нафто-газовій голці"

Росія мала безліч безглуздих планів, як здобути перемогу. Одним з них було саме вдарити по Німеччині та Європі "кістлявою рукою холоду". В Кремлі прагнули нас "заморозити".

Зараз очевидно, що це безглузда ідея – ціни на газ реально падають і вся Європа більше "не сидить на російській нафто-газовій голці". Крім тих країн, що ще трубопроводами отримують газ,
– сказав соціолог.

За його словами, Німеччина вже повністю звільнилася від газової залежності. Так, в країні будуються нові термінали для приймання танкерів зі зрідженим газом. Берлін все розрахував і ніяких "заморозків" не буде, тож путінські спроби шантажу зазнали краху.

Останні новини про російський газ

  • У Міжнародному енергетичному агентстві зазначили, що країни Європи, внаслідок скорочення постачання російського газу, можуть наступного року зіштовхнутися з дефіцитом блакитного палива. За інформацією агенства, у 2023 році Європі може не вистачати 27 мільярдів кубометрів газу.
  • Однак запобігти цьому можуть відновлювані джерела енергії та підвищення енергоощадження. Крім того, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала сформувати "фонд солідарності" ЄС для залучення грошових коштів для інвестицій в енергетику – використовуючи як гроші ЄС, так і додаткові джерела.
  • У листопаді Росія заявила, що обговорює газовий союз з Казахстаном і Узбекистаном для підтримки поставок між трьома країнами та іншим покупцям, включаючи Китай. Однак 8 грудня в Узбекистані різко спростували будь-які чутки про такий союз.