Так, міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер попросив міністра оборони Бориса Пісторіуса припинити виплати Україні, бо для цього нібито немає грошей.

Дивіться також Росія не демонструє жодної готовності до переговорів з Україною, – посол Німеччини

Реакція МЗС України на "зупинку допомоги"

Речник МЗС Георгій Тихий у коментарі "Укрінформу" зазначив, що повідомлення про те, що Німеччина буцімто припиняє військову допомогу Україні, некоректні. Він назвав це маніпуляцією, яка нагадує попередні повідомлення про зменшення допомоги на наступний рік удвічі.

Представник міністерства вказав, що в Німеччині справді триває бюджетний процес, за яким Україна спостерігає. Новий бюджет буде затверджений у листопаді і лише тоді стане відомий рівень підтримки України на наступний рік.

Нині, як і минулоріч, уряд ФРН запланував у проєкті бюджету певну суму допомоги Україні. Вона аналогічна тій, яка була запланована минулого року на цьому етапі бюджетного процесу. Минулоріч ця сума зросла на парламентському етапі ухвалення бюджету восени,
– нагадав Тихий.

Він запевнив, що українська сторона продовжує працювати з німецькими партнерами над збереженням і зміцненням підтримки України. Тихий нагадав, що кожне євро, інвестоване в обороноздатність України – це внесок у безпеку всієї Європи.

Берлін "призупиняє" допомогу Києву

У матеріалах німецьких ЗМІ йдеться про те, що Федеральний уряд Німеччини більше не надаватиме Україні фінансову та військову допомогу. Водночас зазначено, що допомога, яка була заявлена раніше, буде виплачена, а відповідні матеріали та озброєння будуть поставлені.

Втім, нові суми і пакети Києву більше нібито не виділятимуть. Нові заявки від Міноборони Мінфін більше не погоджуватиме на прохання канцлера Олафа Шольца.

Нагадаємо, що Німеччина протягом 2024 року запланувала у бюджеті витрати на допомогу Україні у розмірі близько восьми мільярдів євро. Запланований максимальний ліміт на 2025 рік становить чотири мільярди євро, що удвічі менше, ніж у 2024 році. Суперечки щодо обсягів допомоги на 2025 рік ще тривають.

Reuters ще у липні писав про плани Німеччини скоротити військову допомогу Україні на 2025 рік, оскільки німецький ВПК не встигає поповнювати власні запаси.

Також "заморожування" підтримки нібито пов'язане із дефіцитом бюджету Німеччини. У 2028 році в регулярному бюджеті очікується дефіцит 39 мільярдів євро, а для досягнення цілей НАТО без спецфонду потрібно 28 мільярдів євро, повідомили джерела в міністерстві фінансів. За їхніми даними, у 2026 та 2027 роках буде дефіцит фінансування у розмірі 13 мільярдів євро.

У Берліні на запит ЗМІ заявили, що планують зосередитися на спільній роботі з країнами "Великої сімки" та ЄС, щоб відкрити для України короткостроковий інструмент фінансування вартістю 50 мільярдів доларів із використанням заморожених російських активів.