Про це йдеться у матеріалі української редакції "Німецької хвилі".
"В рамках міжнародної правової допомоги ми обмінялися інформацією з правоохоронними органами України і Австрії, а також Швейцарії та Нідерландів. Утім, це поки не дало конкретних результатів, які би дозволили говорити про достатні докази злочину", — таку відповідь на свій запит журналісти отримали від слідчого прокуратури міста Ґера, який веде справу Курченка.
Не допоміг німецьким правоохоронцям і допит колишнього топ-менеджера СЄПЕК Бориса Тимонькіна, якого обвинувачують в банківських махінаціях на користь Курченка та який очікує у Німеччині на рішення про екстрадицію до України.
Німецькій прокуратурі за понад два роки не вдалося навіть встановити, кому ж насправді належать заправки Sparschwein Gas, куплені 2012 року нідерландським трастом. Натомість, як пише видання, австрійська прокуратура вже давно знає, хто стоїть за офшорними фірмами, які купували заправки — правоохоронні органи цієї країни встановили, що бенефіціарами фірми є Сергій Курченко та Олексій Азаров.
Ідентифікувавши кінцевих власників, Відень заморозив майно "дочки" нідерландського трасту, до якого причетні Крученко та Азаров, а от у Німеччині слідчі заявили, що спершу треба документально ідентифікувати власників.
Тим часом, після того, як ЄС зняв санкції з Азарова-молодшого, він вирішив скористатись цим, оперативно вивівши всі ліквідні активи.
Син екс-прем'єра продав навіть службові автомобілі, на які фірма свого часу витратила понад півмільйона євро. Згідно з фінансовою звітністю, на балансі LPG Trading (австрійської "дочки", — "24") залишилися лише офісні меблі і 77 євро 92 центи на рахунках,
— пише видання.
До слова, нещодавно австрійська прокуратура закрила справу про відмивання грошей щодо глави Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна і бізнесмена, фігуранта санкційного списку ЄС Сергія Курченка.