На перший погляд це звичайний новозбудований дім. Та в нього є одна важлива перевага. Він не лише дуже економний, а й може виробляти вдвічі більше енергії, ніж споживає. Секрет криється у сонячних батареях на даху. Вони допомагають опалювати та освітлювати дім. А контролює усе це спеціальна комп'ютерна програма.
Будинок площею півсотні квадратних метрів збудували рік тому у Штутгарті. Поки його використовують як офісне приміщення, і паралельно проводять над ним дослідження. І їхні результати — вражають. Ця будівля виробила стільки додаткової енергії, що її достатньо, аби зарядити електромобіль, опалити музей, що розташований поруч, і навіть залишилося ще трохи, аби подати кільком будинкам навколо.
А ще хатинка претендує на звання розумника. Програма контролює у ньому всі енергетичні питання і навіть здатна до навчання. З часом вона розумітиме усю рутину людей у домі, і регулюватиме освітлення та опалення, відповідно до потреб.
Будинок створено за принципом трьох нулів: нуль енергоспоживання, нуль викидів, нуль відходів. Тобто він сам себе опалює та освітлює, не шкодить природі і легко піддається демонтажу чи переробці. Якщо проект буде успішним, найімовірніше, його запустять у масове виробництво.
Нагадаємо, в Україні набувають популярності енергозберігаючі помешкання, зведені за канадською технологією.