Про це на своїй сторінці у Facebook розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, коментуючи третю річницю з початку Євромайдану.
Через три роки ми фіксуємо нашу правоту, що ті політики, які є зараз, нічим не відрізняються від попередників. Ми фіксуємо банкрутство існуючої політичної системи і політиків, які тоді були на сцені, а зараз у владі,
– зауважив Віталій Кулик.
Тому, переконаний він, 21 листопада – це день спогадів, аналізу і вироблення позитивної програми. Водночас, за його словами, гасло "Майдан без політики" актуальне і сьогодні, оскільки якість політики за три роки не змінилася.
Е-декларації, неефективне управління, відсутність бачення майбутнього, "договорняки", нездатність опиратися на думку своїх громадян, приймати відповідальні рішення – ознаки сучасного політикуму, його незрілості. Ціну таким політикам три роки тому сказав Майдан. Тому громадянське суспільство завжди обганятиме політикум. Але зараз, як і тоді, стоїть питання: громадянське суспільство як суб’єкт, який буде здатен впливати на формування нової системи. Необхідно демонтувати існуючу систему і пророщувати нову,
– підкреслив Кулик.
Детальніше про третю річницю від початку Революції Гідності читайте в матеріалі: Річниця Майдану: про досягнення і настрої українців через три роки після революції.
Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначають День гідності і свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004) та Революції Гідності (2013).