Про це повідомило агентство Press Association.
Читайте також: Вихід Британії з Євросоюзу: які можуть бути наслідки
Зазначається, що в листі Сполучене Королівство та ЄС попереджають про негативний ефект, який Brexit може спричинити на європейську науку.
Жорсткий Brexit може завдати істотної шкоди науці, тому члени уряду повинні сісти і послухати нас. Нам необхідна угода з ЄС, яка забезпечить заміну тієї частини фінансування науки, яка виявиться втрачена в результаті Brexit, збереже свободу пересування для талановитих вчених і дасть їм відчути, що в цій країні їм раді,
– заявив британський біохімік Пол Нерс, нагороджений Нобелівською премією з фізіології в 2001 році.
Серед тисячі співробітників Інституту Френсіса Кріка, який очолює Нерс, 97 відсотків впевнені, що жорсткий Brexit зашкодить британській науці, а 82 відсотки вважають, що він також згубно позначиться на європейській науці в цілому.
Вихід Сполученого Королівства з європейської спільноти може означати припинення фінансування здійснюваних сторонами зараз спільних наукових проектів. Повернення візових вимог для громадян ЄС, які бажають працювати у Великій Британії, і відсутність для них будь-яких преференцій також серйозно ускладнить життя вченим і британським університетам, зацікавленим у залученні талантів. На сьогоднішній день одна шоста частина викладацького складу в вузах країни – це працюючі в Великобританії громадяни інших країн ЄС.
В уряді Великобританії раніше неодноразово заявляли, що домагатимуться тісного наукового співробітництва з країнами ЄС в галузях, що становлять взаємний інтерес, а також введуть режим найбільшого сприяння для висококваліфікованих іммігрантів.