Це захворювання викликає блювоту, різке підвищення температури і діарею. Від нього щороку вмирають мільйони дітей.

На Зеленому континенті від ротавірусної інфекції щеплюють дітей півторамісячного віку з 2007 року. Однак нову вакцину можна буде вводити ще раніше і, відтак, захистити малят вже з перших днів життя. Також цей антиген дозволить вберегти від інфекції багатьох дітей у країнах, що розвиваються.

”Ми проводимо клінічні випробування вакцини на дорослих, дітях та немовлятах. Наразі дія антигена вивчається на двадцятьох малюках віком 6-8 тижнів. Ми даємо кожному з них вакцину орально всього один раз, аби переконатися, що вона безпечна”, - каже керівник дослідницької групи Джулія Байнз.

Успіх на цьому етапі означає, що вакцину можна буде тестувати на більш численній групі немовлят та дітей.
Дослідники наголошують: новий антиген - це внесок австралійських науковців у охорону здоров'я дітей. Головна мета - створити дієву та дешеву вакцину, яку можна буде використовувати й у бідних країнах.

”Ми хочемо, аби антиген був доступним у країнах, що розвиваються. Там ризик зараження немовлят значно вищий, а нова вакцина дозволить запобігти серйозним захворюванням і смертям”, - каже ентеровірусна лабораторія Дитячого дослідницького інституту Мердока Карл Кірквуд.

Приблизно 90% летальних випадків, пов'язаних з ротавірусною інфекцією, стаються саме у слаборозвинених країнах. Минулоріч Всесвітня організація охорони здоров'я закликала світову спільноту провести масову вакцинацію немовлят. Однак вартість сучасних ліцензованих антигенів надто висока - одна ін'єкція коштує до $200.

Професор Рут Бішоп присвятила майже 40 років свого життя боротьбі з ротавірусною інфекцією. У 1973 році вона входила в групу дослідників, яка відкрила цей вірус. Професор переконана - нова вакцина стане справжнім проривом для країн, що розвиваються.

”Я б хотіла, щоб нова вакцина була дешевою та дійсно доступною у бідних країнах. Аби її вводили кожній дитині вже у перші дні і таким чином запобігали серйозним хворобам. Люди неодноразово заражаються ротавірусною інфекцію протягом життя - це не є великою проблемою. Головне - захистити від неї маленьких дітей”, - каже мікробіолог, Королівський дитячий госпіталь Рут Бішоп.

Якщо випробування у Мельбурні пройдуть успішно, то наступного року вакцину почнуть масово тестувати в Індонезії і Новій Зеландії. За попередніми підрахунками, новий антиген з'явиться на ринку максимум через 5 років.