24 червня Девід Кемерон не лише покинув пост прем'єра, а й залишив без лідера рідну Консервативну партію. Вона має більшість у парламенті. Тож той, хто її очолює, автоматично стає прем'єр-міністром. У першому турі виборів голосували партійці, які є членами парламенту.
Беззаперечний фаворит консерваторів — Тереза Мей. Вона керує міністерством внутрішніх справ. Посаду прем'єра їй пророкують ще з дня відставки Кемерона. ЗМІ навперебій порівнюють главу МВС із Маргарет Тетчер. Партійців це не лякає.
Імідж другої "Залізної леді" у неї неспроста. За час міністерської кар'єри вона не боялася сперечатися ні з американським урядом, ні з поліцейськими профспілками. Тереза Мей — проти виходу країни з ЄС. Але волю британців, яку ті висловили під час референдуму, обіцяє виконати.
Читайте також: Справжній "Майдан" у Лондоні: тисячі людей заполонили вулиці
Трохи менше шансів сісти у прем'єрське крісло — у міністра енергетики Андреа Лідсом. Вона отримала широку популярність після проведення кампанії за вихід Британії з ЄС. Саме її підтримує палкий прихильник Brexit, колишній мер Лондона Борис Джонсон. Лідсом обіцяє зберегти права усіх трудових мігрантів, які вже працюють в Туманному Альбіоні. У неї є досвід роботи і у фінансовій сфері.
Бронза у боротьбі за британське прем'єрство — у міністра юстиції Майкла Ґоува, запеклого євросекптика.
Я роками агітував за Британію поза ЄС. Країна заслуговує на лідера, який вірить у такий шлях, і водночас є досвідченим урядовцем, що знає, як зробити країну вільнішою,
— розповів міністр юстиції Об'єднаного королівства Майкл Ґоув.
Близький друг Девіда Кемерона і колишній журналіст BBC Майкл Ґоув хоче обмежити вільний в'їзд у Британію для жителів Євросоюзу. А ще прагне збільшити інвестиції у науку. Раніше Ґоув був міністром освіти. Консервативну партію чекає ще два тури виборів. Ім'я нового лідера, а отже і очільника уряду, оголосять 9 вересня.
Читайте також: Що буде з Євросоюзом після Brexit