Зловмисник збирав десятки тисяч гривень начебто на амуніцію для військових, а потім хутко зникав. Не гребував нічим – навіть брав гроші за начебто звільнення полонених, хоча допомагати і не думав.
Ще два місяці тому Микола Русавський вийшов із СІЗО під заставу. А журналістів переконує, що не винний і не обіцяв нікому визволити із полону українських військових.
Військовий капелан Ігор Петренко, який побував у полоні терористів, розповідає, що Русавський хотів нажитися на його трагедії і вимагав гроші у дружини. Адже відразу після того, як капелан потрапив полон, аферист почав дзвонити дружині та пропонувати свою допомогу за гроші.
Про махінації Русавського з власного досвіду знають і активісти. Розповідають, що шахрай не тільки намагався нагріти руки на волонтерстві, а й ставив під загрозу життя наших військових. Декілька разів отримував гроші на амуніцію, проте її не побачили ні, військові, ні волонтери.
Та шахрайство може виявитися далеко не єдиним гріхом Золотаренка. В інтернеті з'явилося посвічення особи на його ім'я, видане терористичною "ДНР". Що насправді пов'язує Золотаренка з донецькими терористами мали би з'ясувати правоохоронці.
На засіданні суддя просила у журналістів вимкнути камери, хоча саме засідання протривало недовго. Розгляд справи перенесли на 11 березня. Хоча жертви афериста та громадські активісти переконані, що це лише затягування справи.
Якщо справу таки вдасться довести до кінця, то аферист може загриміти у тюрму на 12 років.
Автор сюжету – Марина Савченко.
Нагадаємо, псевдоволонтера поліція затримала ще у грудні минулого року. Він за півтора року видурив у довірливих людей сотні тисяч гривень, начебто на армію та визволення полонених.