Суцільний червоний фон з білими пунктирними лініями по краях означає, що дорогу перетинає велосипедна доріжка.
Поперечна жовта лінія сигналізує про наближення до "лежачих поліцейських".
Червоні смуги на пішохідному переході попереджають, що дорогу можуть переходити незрячі пішоходи.
Червоно-білі переходи, які позначають особливо небезпечні ділянки, тепер також узаконені.
Фари вдень
Одне з головних нововведень - необхідність вмикати вдень фари за межами населених пунктів у період від 1 жовтня до 1 травня задля безпеки руху.
Йдеться про ввімкнене ближнє світло або так звані "денні ходові вогні".
Правила також дають визначення цьому поняттю.
Денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.
Пріоритет знаків над розміткою
Відтепер у Правилах чітко закріплений пріоритет дорожніх знаків над розміткою.
За задумом ДАІ це має зменшити невизначеність у ситуаціях, коли розмітка і знаки суперечать одне одному.
Якщо, наприклад, розмітка забороняє перетинати суцільну лінію, а знак дозволяє поворот ліворуч, водій може повернути ліворуч.
Стоянка на газонах
Правила чітко забороняють стоянку на газонах і дають формальне визначення терміну "газон".
Газон - ділянка однорідної території із дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування.
Іншими словами, газон -це будь-яка засіяна травою територія.
Фари вночі
Необхідність користуватися фарами в темний час доби, звичайно, нікуди не зникла, однак тепер Правила по-іншому трактують поняття "темного часу доби".
Якщо раніше вважалося, що темний час доби починається за 30 хв після заходу сонця і закінчується за півгодини після сходу, то тепер цей термін починається і закінчується із заходом і сходом сонця. Тобто за новими правилами, темний час доби триває на годину довше, ніж за старими.
Транспорт з дітьми
За новими Правилами, якщо водій бачить на дорозі транспорт зі знаком "Діти" з увімкненими аварійними вогнями або жовтими проблисковими маячками, він чи вона змушені пригальмувати, а в разі потреби повністю зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей.
Швидкість, до якої потрібно уповільнитися, не уточнюється.
Правила також зобов'язують водіїв, які перевозять дітей, умикати "аварійку" або маячки під час посадки чи висадки пасажирів.
Розворот
"Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот".
За цим формулюванням стоїть просте правило: якщо ви повертаєте ліворуч, а машина перед вами теж має увімкнений лівий поворот, спочатку переконайтеся, що вона не розвертається, і лише тоді повертайте. Якщо ж автомобіль перед вами розвертається, дозвольте йому закінчити маневр, не "підштовхуючи" його ззаду.
Обгін і випередження
У визначеннях цих термінів змін не було.
Обгін, як і раніше, передбачає виїзд на зустрічну смугу руху, тому він можливий лише зліва. У зв'язку з цим з Правил виключили як цілком очевидний пункт про те, що обгін дозволяється лише з лівого боку.
Випередження можливе лише на сусідній смузі руху в попутному напрямку. Його дозволено робити як зліва, так і справа.
Перевищення швидкості
Допустимий ліміт перевищення дозволеної швидкості на 20 км/год. залишили без змін.
Сезонні шини
Нові Правила не зобов'язують водіїв використовувати взимку зимові шини, оскільки в ДАІ не змогли "розробити належне формулювання".
Правила, однак містять рекомендацію з цього приводу: У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.
Автокрісла для дітей
Нові правила не зобов'язують водіїв використовувати дитячі автокрісла, оскільки багато автомобілів не пристосовані для них, кажуть у ДАІ.
Видимість знаків
Відтепер дорожні знаки мають бути розташовані не вище, ніж 6 метрів над дорогою і так, щоб їх можна було побачити не менше ніж за 100 метрів.
Знаки встановлюються з того боку дороги, який відповідає напрямку руху, а в окремих випадках - обабіч.
Залишення місця ДТП
"Залишення місця ДТП" - новий термін, який означає, що учасник аварії втік з місця пригоди, щоб приховати обставини її скоєння.
Офіційне визначення: дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Основні дорожні знаки:
"Лижники"
Табличка, яка повідомляє, що дорога проходить поблизу гірськолижних трас.
"Покажчик напрямку"
Знак на коричневому тлі повідомляє про культурні об'єкти.
"Автостоянка"
Крита автостоянка та автостоянка з можливістю пересадки на громадський транспорт.
"Промислова зона"
"Автозаправні станції"
Ці два знаки з'явилися на додачу до звичайного знака бензоколонки. Перший означає газову заправку, а інший - заправку з усіма видами пального.
"Кінець дороги з удосконаленим покриттям"
Знак означає кінець дороги з твердим покриттям. За новими Правилами, удосконаленим покриттям називають "цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, бруківки, вимощені брущаткою і мозаїкою", а також покриття з бетонних плит та ін.
"Напрямок об'їзду"
"Напрям руху транспортних засобів з небезпечним вантажем"
"Культова споруда"
Знак стане в нагоді туристам.
"Початок щільної забудови" і "Кінець щільної забудови"
Ці знаки обмежують швидкість руху до 60 км/год. Вони будуть використовуватися в межах населених пунктів, назви яких зображено на синьому фоні.
"Рух праворуч" і "Рух ліворуч"
Ці знаки замінять собою старі, на яких стрілка була пряма
Попереджувальна таблиця
Про нові дорожні знаки водіїв попереджатиме таке повідомлення.